Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Skierniewice upamiętnią Bitwę Warszawską na wiacie przystankowej

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-02-02 10:36
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Skierniewice upamiętnią Bitwę Warszawską na wiacie przystankowej
fot. Martyn Janduła
W Skierniewicach w tym roku mają stanąć dwie wiaty w stylu retro upamiętniające wydarzenia związane z Bitwą Warszawską 1920 r. Tutaj bowiem odbywał się rozładunek ponad 20 milionów nabojów przekazanych w ramach bezpłatnej pomocy przez węgierski rząd.

W Skierniewicach w zeszłym roku w głosowaniu na budżet obywatelski zwyciężył ciekawy projekt związany z upamiętnieniem wydarzeń związanych z Bitwą Warszawską 1920 r. i udziałem Skierniewiec. Rząd Węgier premiera Pála Telekiego podjął decyzję o udzieleniu Polsce pomocy w postaci bezpłatnego przekazania amunicji, nabojów itp. 12 sierpnia 1920 r. do Skierniewic dotarł transport m.in. 22 milionów naboi.

Zwycięski projekt obywatelski zakłada ustawienie dwóch stylizowanych wiat „retro” na placu Dworcowym – na przystankach obsługiwanych przez linie 3, 6, 7 i 10. Nie wiadomo jeszcze jak dokładnie będą wyglądały wiaty. – Projektów ze strony miasta jeszcze nie ma. Raczej na pewno będą nawiązywać wyglądem do dworca czy utrzymane w standardzie placu Dworcowego – informuje Konrad Sala z biura prasowego UM Skierniewice.

Zgodnie z formularzem zgłoszeniowym po zewnętrznej stronie wiat miałyby zostać naniesione grafiki. Na pierwszej herb Węgier i motyw jadącego pociągu z amunicją oraz dopiskiem „1920 przewóz amunicji do Skierniewic w ilości 20 milionów sztuk”, natomiast druga wiata miałaby herb Skierniewic oraz motyw rozładowywanego pociągu na tle lasu z adnotacją „1920 rozładowywanie węgierskiej amunicji w Zwierzyńcu”.

Jeszcze nie oszacowano dokładnego kosztu ustawienia tych wiat, ale w sumie na zakup i montaż wiat przystankowych w Skierniewicach zapisano 140 tysięcy złotych. – Liczba oraz miejsce kolejnych wiat przystankowych nie zostały jeszcze określone i doprecyzowane – mówi Sala. Jak dodaje, pojawią się one w nowych lokalizacjach, jak i zastąpią dotychczasowe starsze wiaty.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kielce mają przystanki warte tyle co mieszkanie lub dom

Przestrzeń

Kielce mają przystanki warte tyle co mieszkanie lub dom

Jakub Dybalski 02 października 2015

Poznań wymienia wiaty przystankowe. Powoli

Przestrzeń

Poznań wymienia wiaty przystankowe. Powoli

Jakub Dybalski 22 stycznia 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5