Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Skierniewice: Dużo nowości w komunikacji miejskiej

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2018-03-14 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Skierniewice: Dużo nowości w komunikacji miejskiej
Autobusy MZK SkierniewiceFot. Kasper Fiszer
Dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego MZK w Skierniewicach będzie mógł wymienić na nowoczesny tabor blisko połowę swojej floty – informuje skierniewicki Urząd Miasta. Przy okazji powstanie też system dynamicznej informacji pasażerskiej, a zajezdnia doczeka się modernizacji. Poprzednie starania o fundusze europejskie na ten cel nie przyniosły skutku, samorząd jednak nie rezygnował i aplikował o środki ponownie.

Złożony przez Miejski Zakład Komunikacji w Skierniewicach wniosek składa się z części taborowej oraz infrastrukturalnej. Pierwsza z nich zakłada kupno 10 autobusów 12-metrowych o pojemności 95 miejsc. Pojazdy mają być napędzane silnikami wysokoprężnymi spełniającymi normę czystości spalin Euro 6. Będzie to znaczny zastrzyk nowego taboru dla przewoźnika, który posiada obecnie nieco ponad 20 autobusów, nie licząc autokarów turystycznych oraz busów do przewozu osób niepełnosprawnych.

Lepsze warunki dla pasażerów i obsługi

– Autobusy będą zapewniać dostępność pojazdu do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i osób z ograniczoną możliwością poruszania się – zapewnia rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Skierniewicach Przemysław Rybicki. Dotyczy to zarówno organizacji przestrzeni pasażerskiej, wyposażenia w rampę dla wózków i system przyklęku, jak i systemu automatycznej głosowej informacji o trasie.

Istotna będzie również druga część zaplanowanych działań. Dzięki przyznanym środkom unijnym w Skierniewicach powstanie również system dynamicznej informacji pasażerskiej wraz z narzędziem dyspozytorskim dla floty 20 pojazdów. Pasażerowie będą mogli korzystać z sześciu elektronicznych tablic przystankowych w technologii LCD.

Modernizacja obejmie też infrastrukturę zajezdni przy ul. Czerwonej. Hala napraw z kanałami naprawczymi, warsztatem, sprężarkownią i pomieszczeniami socjalnymi zostanie przebudowana. Inwestycja ma być przeprowadzona w trybie „projektuj i buduj”. MZK chce także wymienić nawierzchnię placu postojowego o powierzchni ok. 1420 metrów kwadratowych.

Przewoźnik skorzysta z funduszy unijnych

Jak informowaliśmy niedawno, projekt „Przyjazna Komunikacja w Skierniewicach – zakup niskoemisyjnego taboru z integracją systemów komunikacji zbiorowej oraz modernizacja infrastruktury transportowej” jest wart 12,1 mln zł. 7,56 mln pokryje dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa, którego przyznanie stało się możliwe dzięki przesunięciu niewykorzystanej kwoty 100 mln zł z finansowania zadań związanych z transportem multimodalnym.

MZK w Skierniewicach obsługuje obecnie 8 stałych linii autobusowych, w tym jedną pospieszną. Dwie z nich kończą bieg poza granicami miasta. Częstotliwość kursowania jest raczej niewielka i wynosi najwyżej kilkanaście odjazdów dziennie w dni robocze. W roku 2016 autobusy firmy wykonały pracę przewozową w wysokości 717 338 wozokilometrów.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódzkie: Przybędzie autobusów niskoemisyjnych

Komunikacja

Łódzkie: Przybędzie autobusów niskoemisyjnych

Roman Czubiński 12 marca 2018

Łódzkie: Wciąż bez kluczowej decyzji ws. RPO

Komunikacja

Łódzkie: Wciąż bez kluczowej decyzji ws. RPO

Kasper Fiszer 05 stycznia 2018

Łódzkie czeka na decyzję KE ws. transportowego RPO

Komunikacja

Łódzkie czeka na decyzję KE ws. transportowego RPO

Kasper Fiszer 23 października 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5