Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Siemens Mobility przejmie ATC – wiodącego dostawcę systemów sterowania ruchem w mieście

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2020-10-29 10:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Siemens Mobility

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Siemens Mobility przejmie ATC – wiodącego dostawcę systemów sterowania ruchem w mieście
fot. Siemens
Firma Siemens Mobility rozpoczęła procedurę przejęcia Aldridge Traffic Controllers (ATC) – jednej z wiodących firm na świecie zajmujących się sterowaniem ruchem w mieście. ATC to także jedna z niewielu firm posiadających licencję na dystrybucję oprogramowania do sterowania ruchem – Sydney Coordinated Adaptive Traffic System (SCATS), działającego m.in. w kilku polskich miastach.

Oprogramowanie SCATS stanowi jedną trzecią systemów adaptacyjnego sterowania ruchem na świecie i jest zainstalowane w około 190 miastach w 28 krajach. Z około 80% instalacji zlokalizowanych w regionie Azji, Australii i Pacyfiku, jest to dominujący system sterowania ruchem w regionie. Systemy oparte na SCATS są również obecne w polskich miastach m.in. w Łodzi, czy Olsztynie.

Dzięki planowanemu przejęciu miasta wykorzystujące SCATS uzyskają dostęp do szerokiej oferty produktów i rozwiązań Siemens Mobility w zakresie inteligentnych systemów transportowych oraz globalnych kompetencji w dziedzinie ITS. To wzmocni globalną pozycję Siemens Mobility na rynku rozwiązania systemów sterowania ruchem w mieście.

¬– Wierzymy, że to strategiczne przejęcie znacznie zwiększy naszą zdolność do oferowania innowacyjnych, kompleksowych i adaptacyjnych rozwiązań w zakresie zarządzania ruchem. Umożliwi nam dostęp do światowej bazy zainstalowanych kontrolerów ruchu i sprawi, że Siemens Mobility stanie się uznanym graczem na rynku ITS w szybko rozwijającym się regionie Azji, Australii i Oceanii – powiedział Markus Schlitt, dyrektor generalny pionu ITS Siemens Mobility.

Oprócz produkcji sterowników sygnalizacji świetlnej zgodnych ze standardem SCATS na rynek światowy, ATC świadczy szereg usług, takich jak projektowanie sygnalizacji świetlnej, inżynieria ruchu, doradztwo w zakresie zarządzania ruchem, a także szkolenia.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Hamburg. Ruszają autonomiczne pojazdy

Mobilność

Hamburg. Ruszają autonomiczne pojazdy

Łukasz Malinowski 27 października 2020

Warszawa: Kulisy powstawania totemów rowerowych

Mobilność

Warszawa: Kulisy powstawania totemów rowerowych

Roman Czubiński 21 października 2020

Siemens dostarczy 109 lekkich pojazdów szynowych do Zagłębia Ruhry

Komunikacja

Siemens dostarczy 109 lekkich pojazdów szynowych do Zagłębia Ruhry

inf. pras. Siemens Mobility 13 października 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5