Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Siemens dostarcza pierwszy pociąg metra dla Bangkoku

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2018-06-19 15:27
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Siemens dostarcza pierwszy pociąg metra dla Bangkoku
fot. Siemens
Pierwszy pociąg metra, który Siemens wyprodukował dla Bangkoku, jest gotowy do transportu do Tajlandii. Do eksploatacji wejdzie w sierpniu 2018 r. W sumie dostarczone zostaną 22 składy. Siemens będzie też świadczył usługi serwisowe przez okres 16 lat.

Pierwszy czteroczłonowy pociąg dla metra w Bangkoku został ukończony i jest gotowy do przetransportowania do Tajlandii. Proces produkcji pociągu rozpoczął sie w kwietniu 2017 r. w Ankarze w Turcji. Czternaście miesięcy później Siemens, Bozankaya oraz BTSC (spółka transportu publicznego) mogą świętować ukończenie pierwszego składu. Pociąg ważący 140 ton pod koniec czerwca rozpocznie 6-tygodniową podróż do portu Laem Chabang w Tajlandii, gdzie przejdzie kompleksową procedurę odbiorczą w Bangkoku, w tym testy na linii zielonej metra w mieście. Od sierpnia 2018 r. pociąg będzie jeździł w ramach istniejącego systemu Skytrain (BTS) oraz na dodatkowych liniach, co pomoże zwiększyć przepustowość linii do ponad jednego miliona pasażerów dziennie.

Przestronne wnętrza

Spółki Siemens oraz Bozankaya opracowały projekt przestronnego i przyjaznego dla pasażera wnętrza. Podłoga jest pomalowana w odmienne kolory dla wejść, miejsc stojących i sekcji z siedzeniami. Specjalne ekrany oddzielające poszczególne sekcje pociągu oznaczone są logo BTS. W każdej sekcji znajduje się siedem siedzeń. Miejsca na wózki są oznaczone piktogramami na podłodze. W sekcji stojącej znajdują się również ławki.


fot. Siemens

– Innowacyjna konstrukcja pociągu pozwala jednocześnie zabrać więcej pasażerów, przy mniejszym zużyciu energii. Cztery pary drzwi na każdej ze stron pojazdu umożliwiają szybkie wsiadanie i wysiadanie, zmniejszając przestoje na stacjach i tym samym zwiększając wydajność całego systemy – tłumaczy Sabrina Soussan, dyrektor w Siemens Mobility Division.

Każde drzwi są oznaczone w nowy, dynamiczny i nowoczesny sposób. Dzięki tradycyjnym kolorom BTS, niebieskiemu i czerwonemu, nowy pociąg nawiązuje do poprzednich wzorów. Logo BTS znajduje się również na drzwiach awaryjnych. Oświetlenie ledowe jest częścią wykończenia wnętrza kabiny. Każdy element może świecić w dwóch trybach, i może zmieniać kolor z białego na czerwony, w zależności od kierunku jazdy.

16-letni serwis

BTSC złożyło zamówienie w konsorcjum Siemensa i Bozankaya na zbudowanie i dostarczenie 22 czteroczłonowych pociągów metra w maju 2016 roku. Kontrakt obejmuje także 16-letni serwis wózków, trakcji, systemów hamulcowych i zapasowych jak również zarządzanie projektem, pracami inżynieryjnymi i projektowymi.

Inwestycja jest częścią inicjatywy BTSC mającej na celu zapewnienie większej ilości pociągów na linii zielonej oraz jej przedłużeniom na wschód i północ. Pociągi charakteryzują się maksymalną prędkością 80 km/h, oferują 112 miejsc siedzących oraz 1460 stojących przy maksymalnym obciążeniu. Oprócz pociągów, Siemens dostarczy również system elektryfikacyjny dla linii zielonej metra.


fot. Siemens


fot. Siemens

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Siemens rozbuduje metro w Bangkoku

Komunikacja

Siemens rozbuduje metro w Bangkoku

jd/inf. pras. 20 września 2017

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5