Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Siedem projektów z dofinansowaniem. Radom ze środkami na elektrobusy

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2018-07-06 12:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Siedem projektów z dofinansowaniem. Radom ze środkami na elektrobusy
fot. MZDiK Radom
Znamy kolejne inwestycje w rozwój transportu publicznego, które otrzymają dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Decyzją zarządu województwa dofinansowanie otrzyma 7 projektów samorządowych znajdujących się na liście rezerwowej. Z ich efektów skorzystają mieszkańcy Żyrardowa, Łochowa, Pilawy, Radomia, Pomiechówka, Płońska, Tłuszcza i okolic. Dofinansowanie wyniesie ponad 193 mln zł ze środków europejskich i budżetu państwa.

Fundusze z programu regionalnego wspierają rozwój miast, gmin i powiatów. Są to na przykład kompleksowe inwestycje transportowe, uwzględniające centra przesiadkowe, ścieżki rowerowe, autobusy niskoemisyjne czy inteligentne systemy zarządzania ruchem. Poznaliśmy projekty z listy rezerwowej, które otrzymają dofinansowanie dzięki zwiększeniu środków w konkursie z Działania 4.3 Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza. Fundusze europejskie trafią do Miasta Żyrardów, Gminy Łochów, Miasta i Gminy Pilawa, Gminy Miasta Radomia, Gminy Pomiechówek, Gminy Miasta Płońsk oraz Gminy Tłuszcz.

– W tej perspektywie unijnej stawiamy szczególnie na kompleksowe inwestycje poprawiające jakość życia mieszkańców. I tak właśnie jest w przypadku projektów usprawniających komunikację miejską. Czystsze powietrze, komfortowe i bezpieczne dotarcie do pracy, czy szkoły to tylko niektóre z celów wspieranych projektów. Pierwotnie dofinansowanie uzyskały inwestycje Sochaczewa i Płocka. Dzięki zwiększeniu alokacji środków w konkursie do tego grona dołączy siedem samorządów. W sumie dofinansowanie wszystkich dziewięciu projektów wyniesie ponad 242 mln zł – powiedział Wiesław Raboszuk, wicemarszałek województwa mazowieckiego.

Największe dofinansowanie uzyska projekt Radomia. Ponad 56 mln zł zainwestuje w zakup 10 autobusów elektrycznych, ścieżki rowerowe i pieszo-rowerowe, przebudowę parkingu „Parkuj i Jedź”, rozbudowę inteligentnych systemów transportowych, wiaty przystankowe. Dodatkowo zaplanowano rozbudowę dwóch dróg powiatowych. Projekt zostanie zrealizowany w Radomiu oraz na terenie Gminy Zakrzew. Trochę mniej środków – 55,6 mln zł – trafi do Gminy Miasta Płońsk. Samorząd przeznaczy dofinansowanie na budowę obiektów "Parkuj i Jedź", ścieżki rowerowe, ciągi pieszo-rowerowe, wymianę oświetlenia ulicznego, zakup dwóch nowych autobusów, montaż wiat przystankowych, a także wdrożenie systemu obsługi transportu publicznego. Projekt zakłada również budowę obwodnicy i kładek dla rowerzystów nad rzeką Płonką.

Miasto Żyrardów we współpracy z Gminą Grodzisk Mazowiecki i Gminą Pruszków również postawiło na udogodnienia dla mieszkańców. Zainwestuje ponad 34 mln zł w zakup sześciu nowych autobusów, przebudowę ulic w Żyrardowie i Grodzisku Mazowieckim, budowę dwóch parkingów Parkuj i Jedź, ścieżek rowerowych, a także wdrożenie systemu do zarządzania ruchem. Podobną inwestycję w poprawę warunków życia mieszkańców planuje Gmina Pomiechówek. Przewidziano budowę nowoczesnego centrum przesiadkowego przy dworcu kolejowym, sieci ścieżek pieszo-rowerowych oraz stacji z rowerami do wypożyczenia. Ponad 31 mln zł dofinansowania gmina zainwestuje również w nowe autobusy, przystanki zasilane energią słoneczną, stację ładowania i bazę autobusową. Z funduszy z programu regionalnego skorzystają również Gmina Łochów, Miasto i Gmina Pilawa oraz Gmina Tłuszcz.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Tramwaj na Gocław: Komisja Europejska zatwierdza dofinansowanie

Przestrzeń

Tramwaj na Gocław: Komisja Europejska zatwierdza dofinansowanie

Witold Urbanowicz 02 lipca 2018

„Tramwaj dla Łodzi” powoli nabiera rozpędu

Komunikacja

„Tramwaj dla Łodzi” powoli nabiera rozpędu

Roman Czubiński 22 czerwca 2018

Łódź: MPK chce dofinansowania na elektrobusy

Komunikacja

Łódź: MPK chce dofinansowania na elektrobusy

Roman Czubiński 07 czerwca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5