Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Siedem ofert na przebudowę dworca Gdańsk Wrzeszcz

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-03-02 15:43
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Siedem ofert na przebudowę dworca Gdańsk Wrzeszcz
mat. PKP SA
PKP SA otworzyły oferty w przetargu na przebudowę dworca Gdańsk Wrzeszcz, w ramach której obiekt zostanie podwyższony i otrzyma dynamiczną formę o mocnym wyrazie. O zamówienie ubiega się siedem podmiotów.

Obecny dworzec Gdańsk Wrzeszcz powstał w latach 50. XX w. i był kilkukrotnie przebudowywany, zatracając wyraz architektoniczny i wszystkie wartościowe czy charakterystyczne elementy. Teraz obiekt zostanie ponownie przebudowany.

Celem prac, na przeprowadzenie których rozpisano przetarg, jest poprawa stanu technicznego, estetyki, poprawy ruchu i przepływu podróżnych, zwiększenie dostępności czy dostosowanie do obecnego zapotrzebowania. Założono rozbiórkę dobudówek od strony wschodniej. W obiekcie przewidziano hol główny z poczekalnią, kasy biletowe, toalety, trzy lokale usługowe oraz przejście do tunelu na perony. Obiekt będzie podwyższony – do 7,35 m. Przewidziano zwiększenie powierzchni całkowitej. Dworzec otrzyma dynamiczną formę o mocnym wyrazie. Zaplanowano wykorzystanie stali i szkła. Obiekt będzie wyróżniać się ściętym zielonym dachem. Projekt przygotowała pracownia TBi Architekci. Wizualizacje tutaj.

We wtorek 2 marca minął termin składania ofert. Wystartowało siedem firm, z czego pięć zmieściło się w budżecie określonym na 14,572 mln zł brutto. Tym-Bud Zakład Remontowo-Budowlany z Pruszcza Gdańskiego proponuje 13,190 mln zł, MERX z Warszawy – 13,290 mln zł, konsorcjum Tysand i Firma Remonotowo-Budowlana Krupa z Gdańska – 14,378 mln zł, Zakład Usług Budowlanych z Trzemeszna – 14,484 mln zł, PBE Elbud Gdańsk – 14,545 mln zł, Kamaro z Gdańska – 16,851 mln zł, Poleko Budownictwo z Gdańska – 21,999 mln zł.

Jedynym kryterium wyboru jest cena. Na realizację prac przeznaczono 539 dni, czyli blisko 18 miesięcy. W czasie prac podróżni będą korzystać z dworca tymczasowego.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Dworzec Gdańsk Wrzeszcz do przebudowy. Rusza projektowanie

Przestrzeń

Dworzec Gdańsk Wrzeszcz do przebudowy. Rusza projektowanie

Witold Urbanowicz 17 czerwca 2019

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5