Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Scania sprzedaje Warbusowi autobusy dla Jastrzębia-Zdroju

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
23-10-2015
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Scania sprzedaje Warbusowi autobusy dla Jastrzębia-Zdroju
fot. Michał Szymajda
Podczas niedawnych targów autobusowych w belgijskim Kortjik przewoźnik Warbus SA i producent autobusów Scania podpisali umowę na dostawę kilkudziesięciu 12-metrowych autobusów Scania Citywide. Będą jeździły po Jastrzebiu-Zdroju.

– Podpisujemy umowę o współpracy z firmą Scania – mówił podczas targów dyrektor generalny Warbusa Paweł Szymonik – W związku z tym kupimy kilkadziesiąt autobusów klasy premium. Zarówno jeśli chodzi o udogodnienia dla pasażera, jak i kierowcy – dodawał.

Autobusy dla Jastrzębia-Zdroju, to efekt długoletniej umowy jaką Warbus podpisał z tamtejszym MZK na przewozy. Przez długi czas wydawało się, że z wygranego rok temu przetargu nic nie wyjdzie. Władze 100-tysięcznego miasta, by ratować przegrany w przetargu lokalny PKM Jastrzębie, były gotowe nawet doprowadzić do upadku Międzygminny Zakład Komunikacji, byle tylko nie podpisywać umowy z Warbusem. Ostatecznie we wrześniu ustalono, że umowa zostanie podpisana, a Warbuds mniej więcej połowę przewozów zleci PKM, jako podwykonawcy. Ponieważ usługa miała być realizowana ok. sześćdziesięcioma autobusami, to Warbus w tym momencie potrzebuje do jej realizacji połowę tego taboru. To właśnie wspomniane scanie.Choć przewozy będą realizowane autobusami spalinowymi, odwiedzający targi w Belgii mogli zobaczyć Scanię Citywide w wersji hybrydowej. – Jest wyposażona w spalinowy silnik o mocy 320 kM, a także dodatkowy silnik elektryczny. Został wyprodukowany w Polsce, w zakładach w Słupsku – tłumaczył dyrektor ds. marketingu Paweł Paluch.

To nie jedyna umowa jaką Scania podpisała w Kortrijk. Dostarczy również autokar międzymiastowy dla przewoźnika Emka. To jeden pojazd Irizar i8, którego premiera miała miejsce właśnie na belgijskich targach.

LINK DO BIAŁEJ KSIĘGI MOBILNOŚCIPartner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Warbus będzie woził pasażerów we Wrocławiu

Komunikacja

W Jastrzębiu-Zdroju Warbus i PKM wojują na listy

Prawo & Finanse

Zobacz również:

Warbus będzie woził pasażerów we Wrocławiu

Komunikacja

W Jastrzębiu-Zdroju Warbus i PKM wojują na listy

Prawo & Finanse

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5