Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Scania prezentuje nowy autobus Interlink

Dalej Wstecz
Data publikacji:
27-01-2022
Ostatnia modyfikacja:
25-01-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Scania

Podziel się ze znajomymi:

Nowy autobus Scania Interlink dołącza do gamy autobusów Scania nowej generacji, wprowadzanych w ciągu kilku ostatnich lat. Autobus jest przeznaczony głównie do środowiska miejskiego i ruchu międzymiastowego. Jak podaje producent, pojazd jest wyposażony w nowe podwozie i nadwozie, posiada też szeroką gamę opcji wyposażenia, zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, nową przestrzeń dla kierowcy. Nowa Scania Interlink pozwala na ograniczenie zużycia paliwa do 8 procent.

Scania Interlink oferuje wiele opcji, jeśli chodzi o wybór długości pojazdu, układu wnętrza, przedziałów bagażowych, konfiguracji drzwi, klasyfikacji, czy układów napędowych. Nowe możliwości konfiguracji obejmują: dłuższe autobusy dwuosiowe o zwiększonej pojemności pasażerskiej oraz krótsze autobusy z napędem na gaz.

– Elastyczność naszej oferty autobusów dotyczy również szerokiej gamy dostępnych niskoemisyjnych układów napędowych. Obejmuje ona takie paliwa, jak: biodiesel (FAME), HVO, biogaz i opcje hybrydowe, które znacznie zmniejszają emisję CO2 – komentuje Karolina Wennerblom, kierownik ds. zarządzania produktem w Scania Buses & Coaches.

Scania podkreśla, że zaawansowane systemy wspomagania kierowcy (ADAS) wspierają kierowcę w obszarze kontroli nad pojazdem. Wraz ze Scania Zone, która wspiera kierowców w przestrzeganiu przepisów dotyczących prędkości w okolicy szkół i poza nimi, zwiększa bezpieczeństwo i pomaga zminimalizować liczbę wypadków, a tym samym uniknąć nieplanowanych kosztów.

Jak zapewnia producent, nowa Scania Interlink jest wydajna energetycznie i zapewnia znaczne oszczędności paliwa, sięgające nawet 8 procent – dzięki lepszej wydajności silnika i skrzyni biegów. Kolejne oszczędności paliwa przynoszą: nowa funkcja stop/start oraz tempomat. Autobus posiada niezależne przednie zawieszenie, przy jednoczesnym zwiększeniu ładowności o 500 kg. Pojazd zaprojektowano tak, aby w razie wypadku ograniczyć ewentualne uszkodzenia i uniknąć deformacji elementów, takich jak układ kierowniczy, system oczyszczania spalin lub akumulatory, co przyczynia się do zminimalizowania przestojów i kosztownych napraw.

Nadwozie ma odświeżony wygląd dzięki większym bocznym szybom, reflektorom Bi-LED lub Bi-Halogen oraz nowym światłom bocznym i tylnym. Do tego dochodzą elektryczne drzwi przesuwne oraz materiały redukujące hałas we wnętrzu pojazdu.

– Nowa Scania Interlink z pewnością przypadnie do gustu operatorom o wysokich wymaganiach. Dodatkowo jest to zrównoważone rozwiązanie transportowe – podsumowuje Karolina Wennerblom.

Wraz z nowym autobusem Scania Interlink, Scania wprowadziła całkowicie nową gamę autobusów do transportu miejskiego. Począwszy od 2019 r. oferta Scania jest stale rozwijana, nie tylko w zakresie portfolio pojazdów BEV, które oferują większy zasięg.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Scania ma dane online z 500 tys. pojazdów

Mobilność

Scania Polska ma nowego dyrektora generalnego

Prawo & Finanse

Używane Scanie trafiły do Jeleniej Góry

Komunikacja

Używane Scanie trafiły do Jeleniej Góry

Redakcja 12 stycznia 2021

355 nowych autobusów Scania wyjedzie na ulice Santiago

Komunikacja

Zobacz również:

Scania ma dane online z 500 tys. pojazdów

Mobilność

Scania Polska ma nowego dyrektora generalnego

Prawo & Finanse

Używane Scanie trafiły do Jeleniej Góry

Komunikacja

Używane Scanie trafiły do Jeleniej Góry

Redakcja 12 stycznia 2021

355 nowych autobusów Scania wyjedzie na ulice Santiago

Komunikacja

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5