Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Scania prezentuje nowy autobus Interlink

Dalej Wstecz
Data publikacji:
27-01-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Scania

Podziel się ze znajomymi:

Nowy autobus Scania Interlink dołącza do gamy autobusów Scania nowej generacji, wprowadzanych w ciągu kilku ostatnich lat. Autobus jest przeznaczony głównie do środowiska miejskiego i ruchu międzymiastowego. Jak podaje producent, pojazd jest wyposażony w nowe podwozie i nadwozie, posiada też szeroką gamę opcji wyposażenia, zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, nową przestrzeń dla kierowcy. Nowa Scania Interlink pozwala na ograniczenie zużycia paliwa do 8 procent.

Scania Interlink oferuje wiele opcji, jeśli chodzi o wybór długości pojazdu, układu wnętrza, przedziałów bagażowych, konfiguracji drzwi, klasyfikacji, czy układów napędowych. Nowe możliwości konfiguracji obejmują: dłuższe autobusy dwuosiowe o zwiększonej pojemności pasażerskiej oraz krótsze autobusy z napędem na gaz.

– Elastyczność naszej oferty autobusów dotyczy również szerokiej gamy dostępnych niskoemisyjnych układów napędowych. Obejmuje ona takie paliwa, jak: biodiesel (FAME), HVO, biogaz i opcje hybrydowe, które znacznie zmniejszają emisję CO2 – komentuje Karolina Wennerblom, kierownik ds. zarządzania produktem w Scania Buses & Coaches.

Scania podkreśla, że zaawansowane systemy wspomagania kierowcy (ADAS) wspierają kierowcę w obszarze kontroli nad pojazdem. Wraz ze Scania Zone, która wspiera kierowców w przestrzeganiu przepisów dotyczących prędkości w okolicy szkół i poza nimi, zwiększa bezpieczeństwo i pomaga zminimalizować liczbę wypadków, a tym samym uniknąć nieplanowanych kosztów.

Jak zapewnia producent, nowa Scania Interlink jest wydajna energetycznie i zapewnia znaczne oszczędności paliwa, sięgające nawet 8 procent – dzięki lepszej wydajności silnika i skrzyni biegów. Kolejne oszczędności paliwa przynoszą: nowa funkcja stop/start oraz tempomat. Autobus posiada niezależne przednie zawieszenie, przy jednoczesnym zwiększeniu ładowności o 500 kg. Pojazd zaprojektowano tak, aby w razie wypadku ograniczyć ewentualne uszkodzenia i uniknąć deformacji elementów, takich jak układ kierowniczy, system oczyszczania spalin lub akumulatory, co przyczynia się do zminimalizowania przestojów i kosztownych napraw.

Nadwozie ma odświeżony wygląd dzięki większym bocznym szybom, reflektorom Bi-LED lub Bi-Halogen oraz nowym światłom bocznym i tylnym. Do tego dochodzą elektryczne drzwi przesuwne oraz materiały redukujące hałas we wnętrzu pojazdu.

– Nowa Scania Interlink z pewnością przypadnie do gustu operatorom o wysokich wymaganiach. Dodatkowo jest to zrównoważone rozwiązanie transportowe – podsumowuje Karolina Wennerblom.

Wraz z nowym autobusem Scania Interlink, Scania wprowadziła całkowicie nową gamę autobusów do transportu miejskiego. Począwszy od 2019 r. oferta Scania jest stale rozwijana, nie tylko w zakresie portfolio pojazdów BEV, które oferują większy zasięg.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Scania zamyka fabrykę w Słupsku. Miasto ma duży problem

Komunikacja

Kraków wyremontował historyczne Scanie dla Szwecji

Przestrzeń

Scania ma dane online z 500 tys. pojazdów

Mobilność

Scania Polska ma nowego dyrektora generalnego

Prawo & Finanse

Zobacz również:

Scania zamyka fabrykę w Słupsku. Miasto ma duży problem

Komunikacja

Kraków wyremontował historyczne Scanie dla Szwecji

Przestrzeń

Scania ma dane online z 500 tys. pojazdów

Mobilność

Scania Polska ma nowego dyrektora generalnego

Prawo & Finanse

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5