Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Sankt Petersburg wyleasinguje 13 nowych tramwajów od PK TS

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-11-02 10:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Sankt Petersburg wyleasinguje 13 nowych tramwajów od PK TS
fot. PK TSTramwaj Bogatyr-M
Sankt Petersburg rozstrzygnął przetarg na leasing 13 nowych tramwajów. Wygrała go firma Tjażpromlizing, która porozumiała się z firmą PK Transportnyje Sistiemy. Do dawnej stolicy Rosji trafią tramwaje z rodziny Bogatyr-M i Witiaź-M.

Wyniki przetargu ogłoszono 28 października. Wygrała go firma Tjażpromlizing, która startowała z PK Transportnyje Sistiemy. Do Sankt Petersburga do marca 2021 r. trafi 11 dwuczłonowych tramwajów 71-923M Bogatyr-M i dwa trzyczłonowe tramwaje 71-931M Witiaź-M.

Nowe pojazdy będą powstawać w Newskim Zakładzie Transportu Elektrycznego im. F. A. Pirockiego w Sankt Peteresburgu. – Petersburg to miasto szczególne dla naszej firmy, bo bogate w chlubne tradycje budowy tramwajów. To tutaj mieszkał i pracował pierwszy wynalazca tramwaju Fiodor Pirocki, po którym niedawno nazwano Newski Zakład Transportu Elektrycznego. W ciągu ostatnich pięciu lat dostarczyliśmy tu 45 tramwajów – jest to dziesięć pojazdów 71-931 Witjaź, trzy pojazdy 71-923 Bogatyr i trzydzieści dwa pojazdy 71-931M Witiaź-M. Za wykonanie ostatniego kontraktu dla Sankt Petersburga nasza firma wpisała się do księgi rekordów – jeden wagon Witiaź-M powstał w ciągu pięciu dni. Mieszkańcy Sankt Petersburga znają już nasze produkty, docenili wygodę i komfort podróżowania tramwajami i trolejbusami naszej produkcji – komentuje Feliks Winokur, szef PK TS.

Tramwaj 71-923M to modyfikacja znanego już mieszkańcom Sankt Petersburga modelu 71-923M. Pojazd we wrześniu 2020 r. przeszedł pomyślnie jazdy homologacyjne w Czelabińsku, a teraz jest testowany w Czerepowcu. Ten dwuczłonowy, czteroosiowy tramwaj jest w pełni niskopodłogowy. Tramwaj mieści 138 pasażerów, w tym 45 na miejscach siedzących. Bardziej znany jest trzyczłonowy tramwaj 71-931M Witiaź-M. Firma PK Transportnyje Sistiemy dostarczyła ponad 400 takich pojazdów do Moskwy i Sankt Petersburga.


Tramwaj Witjaź-M, fot. PK TS

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Trwają dostawy tramwajów „Lwiątek” do Uljanowska

Komunikacja

Trwają dostawy tramwajów „Lwiątek” do Uljanowska

Witold Urbanowicz 02 listopada 2020

Technologia wodorowa potrzebuje ram prawnych, żeby móc się rozwinąć

Prawo & Finanse

Technologia wodorowa potrzebuje ram prawnych, żeby móc się rozwinąć

Jakub Kompa, koordynator projektu Wodór2030.pl 02 listopada 2020

Stadler zaprezentował tramwaje „Czyżyki” dla Sankt Petersburga

Komunikacja

Stadler zaprezentował tramwaje „Czyżyki” dla Sankt Petersburga

Witold Urbanowicz 09 sierpnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5