Partnerzy serwisu:
Komunikacja

San Francisco pyta mieszkańców, jak powinien wyglądać transport publiczny miasta

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
09-09-2016
Ostatnia modyfikacja:
25-03-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
San Francisco pyta mieszkańców, jak powinien wyglądać transport publiczny miasta
Fot. Chin tin , lic. CCA 2.0/Wikimedia Commons
Władze San Francisco planują stworzyć nową, wieloletnią strategię rozbudowy sieci transportu miejskiego. Jednak o to, jakie są potrzeby w tym zakresie, przedstawiciele samorządu postanowili spytać mieszkańców.

Do 6 września każdy, kto miał jakiekolwiek uwagi i pomysły w zakresie rozwoju sieci transportowej San Francisco, mógł skorzystać ze specjalnej, interaktywnej mapy, na którą można nanieść nowe przystanki, linie, a także np. usunąć lub zmodyfikować istniejące. To wspólny projekt departamentów transportu oraz planowania miasta. Urzędnicy chcą w ten sposób poznać pomysły, potrzeby i wizję mieszkańców dotyczącą rozwoju sieci transportowej.

Wszystkie pomysły przedstawione przez mieszkańców za pomocą specjalnie stworzonej do tego platformy, zostały zebrane przez inicjatorów projektu. Niebawem nastąpi ich opracowanie i podsumowanie. W minionym roku władze miasta przyjęły dokument, na mocy którego ma zostać stworzony ramowy plan wieloletniego rozwoju sieci transportu publicznego miasta. Uwagi mieszkańców mają posłużyć opracowywaniu dokumentu.

San Francisco w ostatnich latach weszło w fazę intensywnego rozwoju, dlatego modyfikacja sieci transportowej jest koniecznością. Pomimo aktywnych działań prowadzonych przez samorząd San Francisco, to wciąż za mało. - Dużo zrobiliśmy już do tej pory. Są już wykopane tunele podziemnej kolei Central Subway, stacje są w budowie. Wymieniamy naszą flotę autobusów, zamawiamy nowe tramwaje. Chcemy stworzyć system szybkiego transportu, w tym szybki autobus przy Van Ness Avenue. W ciągu ostatnich pięciu lat zbudowaliśmy ponad 30 mil ścieżek rowerowych - czytamy w komunikacie lokalnego zarządcy transportu.

Projekt rozbudowy sieci transportowej San Francisco, opracowywany przez specjalistów, przy współpracy samorządu i mieszkańców, ma objąć strategię na kolejnych 50 lat. W tej chwili transport miejski San Francisco oparty jest na sprawnie funkcjonującej sieci autobusowej i sieci tramwajowej, składającej się z ośmiu linii. W mieście trwa również rozbudowa kolei podziemnej, która będzie zintegrowana z systemem miejskiego tramwaju.

Opracowanie uwag mieszkańców, którzy mogli zaprojektować własną sieć transportowa dla miasta, zostanie opublikowane w kolejnych miesiącach i będzie poddane konsultacjom.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5