Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

San Francisco pyta mieszkańców, jak powinien wyglądać transport publiczny miasta

Dalej Wstecz
Autor:

Łukasz Pastor

Data publikacji:
2016-09-09 09:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

San Francisco pyta mieszkańców, jak powinien wyglądać transport publiczny miasta
Fot. Chin tin , lic. CCA 2.0/Wikimedia Commons
Władze San Francisco planują stworzyć nową, wieloletnią strategię rozbudowy sieci transportu miejskiego. Jednak o to, jakie są potrzeby w tym zakresie, przedstawiciele samorządu postanowili spytać mieszkańców.

Do 6 września każdy, kto miał jakiekolwiek uwagi i pomysły w zakresie rozwoju sieci transportowej San Francisco, mógł skorzystać ze specjalnej, interaktywnej mapy, na którą można nanieść nowe przystanki, linie, a także np. usunąć lub zmodyfikować istniejące. To wspólny projekt departamentów transportu oraz planowania miasta. Urzędnicy chcą w ten sposób poznać pomysły, potrzeby i wizję mieszkańców dotyczącą rozwoju sieci transportowej.

Wszystkie pomysły przedstawione przez mieszkańców za pomocą specjalnie stworzonej do tego platformy, zostały zebrane przez inicjatorów projektu. Niebawem nastąpi ich opracowanie i podsumowanie. W minionym roku władze miasta przyjęły dokument, na mocy którego ma zostać stworzony ramowy plan wieloletniego rozwoju sieci transportu publicznego miasta. Uwagi mieszkańców mają posłużyć opracowywaniu dokumentu.

San Francisco w ostatnich latach weszło w fazę intensywnego rozwoju, dlatego modyfikacja sieci transportowej jest koniecznością. Pomimo aktywnych działań prowadzonych przez samorząd San Francisco, to wciąż za mało. - Dużo zrobiliśmy już do tej pory. Są już wykopane tunele podziemnej kolei Central Subway, stacje są w budowie. Wymieniamy naszą flotę autobusów, zamawiamy nowe tramwaje. Chcemy stworzyć system szybkiego transportu, w tym szybki autobus przy Van Ness Avenue. W ciągu ostatnich pięciu lat zbudowaliśmy ponad 30 mil ścieżek rowerowych - czytamy w komunikacie lokalnego zarządcy transportu.

Projekt rozbudowy sieci transportowej San Francisco, opracowywany przez specjalistów, przy współpracy samorządu i mieszkańców, ma objąć strategię na kolejnych 50 lat. W tej chwili transport miejski San Francisco oparty jest na sprawnie funkcjonującej sieci autobusowej i sieci tramwajowej, składającej się z ośmiu linii. W mieście trwa również rozbudowa kolei podziemnej, która będzie zintegrowana z systemem miejskiego tramwaju.

Opracowanie uwag mieszkańców, którzy mogli zaprojektować własną sieć transportowa dla miasta, zostanie opublikowane w kolejnych miesiącach i będzie poddane konsultacjom.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Kolejny woonerf w śródmieściu

Przestrzeń

Łódź: Kolejny woonerf w śródmieściu

Roman Czubiński 08 września 2016

Warszawa: Wiceprezydenci Jóźwiak i Wojciechowicz zdymisjonowani

Komunikacja

Warszawa: Wiceprezydenci Jóźwiak i Wojciechowicz zdymisjonowani

Witold Urbanowicz 08 września 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5