Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Pułtusk z umową na dwa elektryczne autobusy Yutong

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
27-01-2023
Ostatnia modyfikacja:
25-03-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. Busnex

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Pułtusk z umową na dwa elektryczne autobusy Yutong
mat. Busnex Poland
Pułtusk dołącza do grona samorządów, które inwestują w elektromobilność, rozwijając tym samym komunikację publiczną. Dzięki dofinansowaniu z programu „Zielony Transport Publiczny” w tym roku w gminie pojawią się elektryczne autobusy Yutong. Umowę na dostawę dwóch egzemplarzy modelu E7, znanego z obsługi pasażerów podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Katarze, podpisali burmistrz Pułtuska, Wojciech Gregorczyk i prezes zarządu Busnex Poland, Marcin Kucharski.

– Yutong Bus zrealizował największy na świecie kontrakt na dostawę autobusów elektrycznych, obejmujący aż 888 pojazdów dla Kataru. Flotę „elektryków” podczas mundialu tworzył między innymi model E7, którego dwa egzemplarze dostarczymy do Pułtuska. To będzie polski debiut tego kompaktowego, 7-metrowego autobusu – mówił Marcin Kucharski, prezes firmy Busnex Poland.

Yutong E7, którego mieli okazję poznać kibice podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Katarze, to elektryczny autobus o długości 7 metrów. Na jednym ładowaniu osiąga nawet 200 kilometrów, a dzięki rekuperatorowi energia jest odzyskiwana podczas hamowania. Pojazd łączy kompaktowe wymiary i zwrotność z funkcjonalnością, dysponując 13 miejscami siedzącymi oraz przestrzenią dla osób niepełnosprawnych. Jest także wyposażony w klimatyzację i elektryczne ogrzewanie.

– Cieszę się, że doszło dzisiaj do podpisania tej umowy. Liczę na jej sprawną realizację. Samorząd Gminy Pułtusk stara się uczestniczyć we wszystkich działaniach mających na celu wprowadzanie rozwiązań ekologicznych, choć nie bez znaczenia jest również aspekt ekonomiczny. Jak wiadomo znaczącym pod tym względem rozwiązaniem jest transport publiczny – mówił burmistrz Pułtuska, Wojciech Gregorczyk.

Pułtusk inwestuje w zeroemisyjną flotę elektrobusów, skutecznie wykorzystując dofinansowanie ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wsparcie w wysokości ponad 2,2 mln zł zostało przyznane w ramach drugiej edycji programu „Zielony Transport Publiczny”. Zakup autobusów elektrycznych to kolejny krok na drodze samorządu w kierunku elektromobilności. W 2022 r. Pułtusk zainstalował dwie publiczne dwupunktowe stacje ładowania aut elektrycznych, a do wykonywania stałych przewozów pasażerskich jest wykorzystywany pojazd elektro-solarny.

Yutong Bus to największy globalny dostawca autobusów i autokarów, posiadający 15-procentowy udział w światowym rynku. Dzięki zaawansowanym technologiom oraz zakładom badawczo-rozwojowym i produkcyjnym o powierzchni 1,12 mln m2, firma jest w stanie dostarczać autobusy elektryczne, hybrydowe, wodorowe i zasilane paliwem tradycyjnym do kolejnych miast na wszystkich kontynentach, w tym również w Europie.

W czterech zakładach dziennie powstaje nawet kilkaset autobusów, co w skali roku zapewnia imponujący wolumen produkcji liczony w dziesiątkach tysięcy. Yutong Bus jest najlepiej sprzedającą się na świecie marką autobusów napędzanych zieloną energią, w 2022 r. notując niemal 12 tys. zakontraktowanych pojazdów zero- i niskoemisyjnych, a łącznie dostarczając już ponad 170 tys. autobusów.

Busnex Poland jest oficjalnym przedstawicielem Yutong Bus, który podczas 3-letniej obecności na rynku dostarczył i zakontraktował już 79 autobusów elektrycznych dla 15 samorządów z 6 województw. Firma zapewnia również kompleksowe wsparcie techniczne i serwisowe oraz bazę wiedzy na temat eksploatacji „elektryków”. We współpracy z Grupą DBK zostały otwarte trzy punkty serwisowe – w Krakowie, Olsztynie oraz Białymstoku, a w Ostrołęce powstał magazyn części zamiennych.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Pułtusk wybrał dostawcę elektrobusów

Przestrzeń

Pułtusk wybrał dostawcę elektrobusów

Witold Urbanowicz 16 stycznia 2023

Zobacz również:

Pułtusk wybrał dostawcę elektrobusów

Przestrzeń

Pułtusk wybrał dostawcę elektrobusów

Witold Urbanowicz 16 stycznia 2023

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5