Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Saint-Etienne. Otwarto nowy fragment sieci tramwajowej

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2019-11-22 14:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Saint-Etienne. Otwarto nowy fragment sieci tramwajowej
fot. Roehrensee, lic. CC A-SA 3.0 Unported
We francuskim Saint-Etienne otwarto ponad 4-kilometrowe przedłużenie tramwajowej linii T3. To fragment, który zamyka sieć z liniami T1 i T2 i tworzy „tramwajową obwodnicę” wokół centrum miasta.

Otwarty fragment to w istocie… środkowa część linii T3. Przedłużenie linii na północ od dworca Chateaucreux i na południe od przystanku Terrase, spowodowało, że trzecia linia tramwajowa kursuje teraz korzystając z odcinków, które wcześniej wykorzystywały dwie linie wcześniejsze.

Tramwaje kursują tam z częstotliwością 10 minut. Czas podróży między wspomnianymi wyżej przystankami skrócił się z 19 do 14 minut. W sumie cała linia składa się z 28 przystanków i ma długość ok. 15 km.

Tramwaje w Saint-Etienne są nietypowe dla Europy Zachodniej, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę sympatię Francuzów do tego środka transportu – w ostatnich latach średniej wielkości miasta w tym kraju opierają swój transport właśnie na tramwajach. Sieć w Saint–Etienne działa bowiem nieprzerwanie od 1881 r. Wtedy otwarto linię, która dziś jest oznaczona jako T1. W latach trzydziestych zaczęto zastępować niektóre odcinki autobusami i trolejbusami, by w 1956 r. pozostawić tylko tę jedną linię. Lina T2 została uruchomiona w 2006 r.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Warszawa. Można już jechać wiaduktem na ul. Postępu

Komunikacja

Warszawa. Można już jechać wiaduktem na ul. Postępu

Magdalena Romanowska 22 listopada 2019

Katar. Ruszyła „złota" linia metra w Dausze

Komunikacja

Katar. Ruszyła „złota" linia metra w Dausze

Jakub Dybalski 22 listopada 2019

KO składa projekt przepisu dającego pierwszeństwo pieszym

Komunikacja

KO składa projekt przepisu dającego pierwszeństwo pieszym

Jakub Dybalski 22 listopada 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5