Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Rzgów Gmina znalazła zastępstwo za PKS Łódź

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2020-05-12 09:45
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Rzgów Gmina znalazła zastępstwo za PKS Łódź
fot. Kasper FiszerPętla w Czyżeminku
Pasażerowie z gminy Rzgów nie zostali pozbawieni transportu publicznego wraz z wycofaniem się PKS Łódź z obsługi ostatnich dwóch tras o charakterze aglomeracyjnym. W ostatniej chwili gmina zorganizowała bowiem zastępstwo: do Czyżeminka i Romanowa jeżdżą obecnie małe firmy MS Kris i Adam Giercarz. Dotychczas znane były one z obsługi trasy Pabianice – Łódź.

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej – Łódź wraz z końcem kwietnia przestało obsługiwać dwie ostatnie linie aglomeracyjne w swojej ofercie. Mowa tu o połączeniach z Łodzi przez Rzgów do Czyżeminka i ze Rzgowa do Romanowa, które funkcjonowały na zlecenie gminy Rzgów. Jak poinformował nas samorząd, przewoźnik nie wskazał przyczyn rezygnacji z kontynuacji współpracy.

Spore zamówienie dla niewielkich przewoźników prywatnych

Początkowo PKS zamierzał zakończyć obsługę tras już 31 marca. Zleceniodawca zawnioskował jednak o przesunięcie terminu likwidacji kursów o miesiąc, do czego łódzka spółka się przychyliła. – 2 maja ruszyła natomiast komunikacja zastępcza – poinformował nas Adam Stawiany, p.o. kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miejskim w Rzgowie.

– Komunikacja jest zorganizowana w oparciu o przewoźników prywatnych – dodał nasz rozmówca. Trasę Rzgów – Romanów przejęła firma Adam Giercarz z Łodzi, a linię z Łodzi do Czyżeminka – spółka MS Kris ze Rzgowa powiązana osobowo z pierwszym z opisywanych przedsiębiorstw. Kursy wykonywane są we wszystkie dni tygodnia. W dni robocze do Romanowa dojechać można osiem razy na dobę, a do Czyżeminka – trzynaście. Zaplanowano też trzy pary kursów w skróconej relacji Rzgów – Łódź – Rzgów. Przebieg tras nie uległ zmianie.

Coraz więcej autobusów na trasach regionu

Tymczasem komunikacja na autobusowych liniach regionalnych i dalekobieżnych w regionie łódzkim bardzo powoli, ale systematycznie powraca do stanu sprzed epidemii. Część swoich kursów przywrócili na początku naja przewoźnicy Nep-Pol i San Marco operujący na trasie Łódź – Nowe Miasto nad Pilicą przez Rawę Mazowiecką. Jeden z dwóch kursów Łódź – Lublin – Łódź uruchomił ponownie duet firm Rafatex i Regio Travel. Firma Diana znów oferuje zaś kurs Łódź – Sandomierz – Łódź.

Stopniowo zwiększa się także liczba kursów wykonywanych przez jednego z najważniejszych przewoźników prywatnych w regionie łódzkim, firmę Kasz-Bus. Tylko w ostatnim tygodniu o dwie pary zwiększyła się oferta na trasie z Łodzi do Tomaszowa Mazowieckiego i o dwie – z Łodzi do Głowna. W związku z wprowadzonym limitem przewożonych pasażerów przedsiębiorstwo podniosło jednak ceny biletów.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5