Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Rzeszów z dużym zamówieniem na autobusy CNG

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2019-05-17 12:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Rzeszów z dużym zamówieniem na autobusy CNG
fot. MJ
Urząd Miasta w Rzeszowie rozpisał bardzo duży przetarg na autobusy gazowe. Stolica Podkarpacia chce kupić 40, a w opcji dodatkowej 20 autobusów. Planuje przeznaczyć na to prawie 65 mln zł netto.

Przedmiotem zamówienia jest 40 standardowej długości autobusów miejskich, napędzanych sprężonym gazem ziemnym. Pojazdy muszą spełniać normę emisji spalin Euro 6. Urzędnicy nie wskazują pojemności pojazdów, ale zaznaczają, że muszą się w nich znaleźć 28 miejsc siedzących dla pasażerów, z czego co najmniej 4 dostępne z poziomu niskiej podłogi. Autobusy muszą mieć troje drzwi (w układzie 2+2+2) i miejsce na wózek inwalidzki, oraz drugie na wózek dziecięcy, choć przestrzeń na oba miejsca może być wspólna.

W zamówieniu najważniejszym kryterium będzie cena (60 proc.). Pozostałe punkty będzie można uzyskać za ocenę techniczną (25 proc.) i za zużycie energii i emisję zanieczyszczeń (15 proc.). To ostatnie kryterium, o stosunkowo dużej wadze, będzie określane na podstawie deklaracji producenta w ofercie, ale musi się ona zgadzać z wynikami testów przeprowadzonych jeszcze przed pierwszą dostawą.

Z kolei wśród kryteriów technicznych (aż dziesięciu) wymieniono m.in. gwarancję, ale też posiadanie przez autobus modułu hybrydowego lub systemu odzyskiwania energii czy tak konkretny aspekt jak materiał wykonania parowników i skraplaczy systemu klimatyzacji (preferowana miedź).

W Rzeszowie planują wydać na całość zamówienia 64,8 mln zł netto. To suma z uwzględnieniem prawa opcji. Urzędnicy najpewniej planują kupić wszystkie 60 autobusów, bo w dokumentach przetargowych wskazano, że opcja zostanie uruchomiona, jeśli będą pieniądze. Sama opcja została wyceniona na 21,6 mln zł netto.

Na oferty urzędnicy czekają do 28 czerwca. Rzeszów zaplanował też skomplikowany terminarz dostaw. Pierwszy autobus ma tam trafić w ciągu 40 tygodni od podpisania umowy, a kolejne siedem – cztery tygodnie później. W sumie rozpisano dostawy o wielkości 5–7 autobusów każda (z wyjątkiem tej pierwszej) na okres od 40 do 54 tygodni od podpisania umowy. Między 60. a 62. tygodniem od podpisania umowy mają do Rzeszowa trafić ewentualne autobusy z opcji. W trzech dostawach, kolejno 7, 7 i 6 pojazdów.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
PKS Bielsko-Biała kupuje 26 gazowych autobusów

Prawo & Finanse

PKS Bielsko-Biała kupuje 26 gazowych autobusów

Jakub Dybalski 14 maja 2019

Tychy. Przyjadą 23 nowe, przegubowe autobusy MAN

Komunikacja

Tychy. Przyjadą 23 nowe, przegubowe autobusy MAN

jd/inf. pras. 14 maja 2019

Tychy. Powtórzony przetarg na 20 autobusów gazowych

Prawo & Finanse

Tychy. Powtórzony przetarg na 20 autobusów gazowych

Jakub Dybalski 09 maja 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5