Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Rzeszów rozstrzyga przetarg na autobusy gazowe i elektryczne. Świętuje dwóch dostawców

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2022-04-29 13:11
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Rzeszów rozstrzyga przetarg na autobusy gazowe i elektryczne. Świętuje dwóch dostawców
fot. MJ
Rzeszów rozpisał przetarg na dostawy taboru autobusowego gazowego i elektrycznego z podziałem na trzy części. Zamówieniem podzielą się Solaris i Autosan.

Zamówienie jest podzielone na trzy części. Oferty poznaliśmy w lutym. Przetarg dziś (29 kwietnia) został rozstrzygnięty. Teraz wybory muszą się uprawomocnić.

Pierwsza zakłada dostawę dziesięciu 12-metrowych autobusów zasilanych CNG. Zamówienie może zostać zwiększone o sześć pojazdów. Zamawiający może zdecydować o skorzystaniu z opcji do końca marca 2022 r. O zlecenie ubiegały się trzy firmy. MAN proponuje 21,582 mln zł brutto, Solaris – 19,655 mln zł, natomiast Autosan – 18,015 mln zł. Budżet na zadanie podstawowe wynosił 17,118 mln zł brutto. O wyborze decydują cena (60%), ocena techniczna (25%), koszt zużycia energii oraz emisji CO2 i zanieczyszczeń (15%). Wybrano ofertę Autosana, który pokonał konkurencję w kryteriach ceny i parametrów technicznych. Na dostawy przeznaczono 378 dni.

Przedmiotem drugiej części jest dostawa dwóch 18-metrowych autobusów zasilanych CNG 18 m. Tu oferty złożyły dwie firmy. MAN proponuje 6,143 mln zł, a Solaris – 5,186 mln zł brutto. Zamawiając wycenił tę część na 4,545 mln zł brutto. O wyborze decydują cena (60%), ocena techniczna (25%), koszt zużycia energii oraz emisji CO2 i zanieczyszczeń (15%). Wybrano ofertę Solarisa, który zdobył więcej punktów w kryteriach ceny i parametrów technicznych. Na dostawy przeznaczono 301 dni.

Trzecia część zakłada dostawy dwóch 18-metrowych autobusów elektrycznych. Wystartował jedynie Solaris z ofertą na kwotę 8,089 mln zł brutto. Budżet na tę część został określony na 8,269 mln zł brutto. Propozycja została zaakceptowana. Na dostawy przeznaczono 420 dni.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5