Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Rzeszów rozbuduje ITS. System wyłapie jadących na czerwonym

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-05-17 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Rzeszów rozbuduje ITS. System wyłapie jadących na czerwonym
fot. MJ
Miejski Zarządu Dróg w Rzeszowie ogłosił przetarg na rozbudowie ITS-u. Powstać ma podsystem dający priorytet na skrzyżowaniach z sygnalizacją dla służb ratunkowych oraz system rejestrujący przejazd przez skrzyżowania na czerwonym świetle.

Przedmiotem przetargu jest dostawa inteligentnych systemów transportowych. Szacunkowa wartość zamówienia to 5,6 mln zł netto. To element projektu unijnego „Integracja różnych form publicznego transportu zbiorowego w Rzeszowie”.

Przedmiot zamówienia został podzielony na dwie części. Pierwsza obejmuje inteligentny system rejestrujący przejazd przez skrzyżowania na czerwonym świetle z rejestracją i analizą danych. System będzie identyfikował pojazdy wjeżdżające na skrzyżowanie po zmianie fazy sygnalizatora na czerwoną oraz sporządzał wniosek do ukarania w postaci dokumentacji z zaistniałego wykroczenia. System zostanie zainstalowany m.in. w Komendzie Miejskiej Policji. Lista obejmuje dziewięć skrzyżowań: ul. Piłsudskiego – al. Cieplińskiego, ul. Lubelska – ul. Maczka, ul. Lubelska – ul. Trembeckiego, ul. Krakowska – ul. Okulickiego, al. Niepodległości – al. Armii Krajowej, ul. Lisa – Kuli – ul. Jagiellońska, al. Powstańców Warszawy – ul. Hetmańska, al. Powstańców Warszawy – ul. Kwiatkowskiego, ul. Piłsudskiego – ul. Targowa, ul. Piłsudskiego – ul. Kolejowa, ul. 8 Marca.

Druga część dotyczy podsystemu priorytetu przejazdu na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną dla pojazdów uprzywilejowanych, to jest Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie oraz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. W sumie priorytet obejmie 67 skrzyżowań i 42 pojazdy.

Termin składania ofert mija 19 czerwca. O wyborze – w obu przypadkach – zdecydują cena (60%) oraz termin wykonania umowy (40%). Na realizację przeznaczono maksymalnie 11 miesięcy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Raczyński: Drogi to 50 proc. inwestycji Chorzowa

Komunikacja

Raczyński: Drogi to 50 proc. inwestycji Chorzowa

Michał Szymajda 02 listopada 2018

Wiceprezydent Chorzowa: Liczymy na system ITS, kolej i większą integrację

Przestrzeń

Wiceprezydent Chorzowa: Liczymy na system ITS, kolej i większą integrację

Witold Urbanowicz 26 października 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5