Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Rzeszów otworzył oferty w przetargu na ITS. Neurosoft i Siemens

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2019-08-12 14:40
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Rzeszów otworzył oferty w przetargu na ITS. Neurosoft i Siemens
fot. Kroton, lic. CC A 3.0 Unported
W Rzeszowie otwarto oferty w przetargu na dwa podsystemy ITS dla miasta. Priorytet dla służb ratunkowych zorganizuje zapewne Siemens Mobility. Wyłapywać kierowców przejeżdżających na czerwonym świetle chce Neurosoft, ale jego oferta znacząco przekracza budżet.

Przedmiotem przetargu było stworzenie dwóch systemów kompatybilnych z działającym już od pewnego czasu w Rzeszowie systemem ITS. Zamówienie podzielono więc na dwie części i w obu przypadkach na realizację zaplanowano 11 miesięcy. W każdej złożono po jednej ofercie.

W części drugiej wszystko wydaje się rozstrzygnięte. Rzeszów miał do wydania 3 150 000 zł brutto. Siemens Mobility zaproponował wykonanie tego zadania za 3 141 420 zł brutto w przewidzianym w przetargu terminie.

Chodzi o stosowanie priorytetu przejazdu na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną dla pojazdów uprzywilejowanych, to jest Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie oraz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. W sumie priorytet obejmie 67 skrzyżowań i 42 pojazdy.

Gorzej jest z pierwszą częścią zamówienia. Rzeszów miał tu do wydania 2 295 000 zł brutto, tymczasem Neurosoft za swoje usługi zażądał 4 288 000 zł brutto. Choć zobowiązał się do zakończenia prac w 9 miesięcy, to jednak kwota znacznie przekracza założenia finansowe rzeszowskich urzędników.

A chodzi o ważny element systemu. W tym wypadku ma on rejestrować i identyfikować pojazdy wjeżdżające na dziewięć wybranych rzeszowskich skrzyżowań po zmianie fazy sygnalizatora na czerwoną oraz sporządzać wniosek do ukarania w postaci dokumentacji z zaistniałego wykroczenia. System zostanie zainstalowany m.in. w Komendzie Miejskiej Policji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Rzeszów rozbuduje ITS. System wyłapie jadących na czerwonym

Przestrzeń

Rzeszów rozbuduje ITS. System wyłapie jadących na czerwonym

Witold Urbanowicz 17 maja 2019

Raczyński: Drogi to 50 proc. inwestycji Chorzowa

Komunikacja

Raczyński: Drogi to 50 proc. inwestycji Chorzowa

Michał Szymajda 02 listopada 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5