Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Rzeszów inwestuje w komunikację miejską

Dalej Wstecz
Autor:

Edyta Wszół

Data publikacji:
2013-05-23 15:11
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Rzeszów inwestuje w komunikację miejską
UM Rzeszów
W stolicy Podkarpacia rozpoczęła się przebudowa alei Rejtana. W mieście są już też pierwsze nowe autobusy kupione dzięki dofinansowaniu z Programu Rozwój Polski Wschodniej. Dalszą poprawę jakości komunikacji przyniesie wprowadzenie Rzeszowskiego Inteligentnego Systemu Transportowego (RIST).

Przebudowa alei Rejtana na odcinku ok. 2,4 km potrwa do końca 2013 r. W zakres prac wchodzi: położenie nowej nawierzchni, instalacja oświetlenia oraz wymiana sygnalizacji świetlnej. Pozytywne zmiany odczują nie tylko kierowcy. Mieszkańcy będą mogli korzystać z wyremontowanych wzdłuż ulicy chodników, natomiast rowerzyści pojadą nowymi ścieżkami rowerowymi.

Aleja Rejtana to nie jedyna droga modernizowana dzięki środkom unijnym. W listopadzie 2012 r. w ramach projektu Programu Rozwój Polski Wschodniej oddano do użytku ul. Podkarpacką o długości 1,7 km, co znacznie ułatwiło podróżowanie w mieście.

W tym roku zakończy się również przebudowa ul. Lubelskiej. Dodatkowo trwają już prace projektowe dotyczące przebudowy bardzo istotnego węzła komunikacyjnego w ciągu ulic Al. Wyzwolenia i ul. Warszawskiej.

Gmina Miasto Rzeszów podpisała też umowę na zakup nowoczesnych autobusów marki: Autosan Suncity i Mercedes Benz Citaro. Autosanów łącznie będzie 20 sztuk. Wszystkie będą 10-metrowe i pomieszczą ponad 90 osób. Pierwszy z pojazdów - Autosan Sancity M10LF - przyjechał do Rzeszowa w styczniu 2013 r. Pozostałe pojazdy to 60 sztuk mercedesów. Połowa z nich już wozi pasażerów. Wszystkie autobusy - autosany i mercedesy - będą dostarczone do miasta najpóźniej do połowy 2014 r.

Metamorfozę przechodzą również rzeszowskie przystanki. Zostaną na nich zamontowane tablice informujące o czasie przyjazdu autobusu. Ponadto podróżni będą mogli korzystać z e-biletów. Natomiast System Inteligentnego Zarządzania Ruchem (RIST) razem z platformą teleinformatyczną zlokalizuje położenie autobusów w mieście i zliczy ilość pasażerów. Dzięki temu zarządzanie ruchem w mieście stanie się bardziej efektywne.

Zmiany komunikacji miejskiej w ramach projektu "Budowa systemu integrującego transport publiczny miasta Rzeszowa i okolic" obejmują: zakup 80 autobusów, ponad 8 km przebudowanych dróg (ul. Podkarpacka, ul. Lubelska, Al. Rejtana, ul. Wyzwolenia), 6 km buspasów, modernizację 11 skrzyżowań, przebudowę części przystanków autobusowych oraz wprowadzenie RIST.

Zakończenie projektu planowane jest na styczeń 2015 r. Cała inwestycja jest warta 415 mln zł, z czego 311 mln zł pochodzi ze środków Programu Rozwój Polski Wschodniej.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Trasa W-Z w Łodzi: Umowa na system sterowania ruchem

Przestrzeń

Trasa W-Z w Łodzi: Umowa na system sterowania ruchem

Roman Czubiński 13 sierpnia 2014

Koszalin: Jest wstępny projekt ITS

Komunikacja

Koszalin: Jest wstępny projekt ITS

Edyta Wsół 25 kwietnia 2014

Grudziądz: Komunikacja miejska z ITS-em. Przedłużą tramwaje?

Komunikacja

Grudziądz: Komunikacja miejska z ITS-em. Przedłużą tramwaje?

Michał Lange 19 kwietnia 2014

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5