Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Ruszyła budowa nowoczesnej zajezdni w Nowej Soli

Dalej Wstecz
Autor:

Martyn Janduła

Data publikacji:
2017-06-08 13:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ruszyła budowa nowoczesnej zajezdni w Nowej Soli
wiz. UM Nowej Soli
Wykonawca rozpoczął już budowę zajezdni autobusowej w Nowej Soli. Powstanie ona niedaleko południowej obwodnicy miasta, tuż za rondem Województwa Lubuskiego. Bryła budynku oraz kolory nawiązują do przemysłowego charakteru zabudowy sąsiedniej strefy przemysłowej.

Zajezdnia będzie składała się z dwukondygnacyjnego budynku administracyjno-biurowego oraz stacji obsługi autobusów, składającej się z jednokondygnacyjnej części hali napraw i myjni autobusowej oraz dwukondygnacyjnej części, w której zlokalizowano głównie pomieszczenia socjalne i higieniczno-sanitarne przeznaczone dla załogi. Ponadto powstać ma stacja paliw, a także układ drogowy z dwoma zjazdami z drogi wojewódzkiej i niezadaszonymi miejscami postojowymi.

Termin wykonania określono na 30 kwietnia 2018 roku. Koszt inwestycji to prawie 11 mln zł brutto.

Głównym celem projektu jest ograniczenie niskiej emisji zanieczyszczeń z sektora transportu oraz ograniczenie odpływu pasażerów komunikacji publicznej w Nowosolskim SubObszarze Funkcjonalnym. Konieczność realizacji projektu wynika z potrzeby poprawy jakości i wydajności przyjaznego dla środowiska transportu miejskiego, konkurencyjnego względem transportu indywidualnego oraz integracji różnych form transportu na terenie gmin Nowosolskiego SubObszaru Funkcjonalnego.

W oddzielnych postępowaniach miasto kupuje 23 autobusy klasy midi oraz cztery pojazdy klasy maxi. Nowa Sól, zamieszkiwana przez ok. 40 tys. osób, organizuje komunikację miejską i podmiejską składającą się z dziewięciu linii. W chwili obecnej obsługuje ją firma Warbus. Umowa, zawarta 1 grudnia 2014 r., obejmuje okres trzech lat – do końca 2017 r. Niedawno miasto wybrało PKS Gorzów Wielkopolski na przewoźnika, który będzie świadczył usługi związane z obsługą kolejnych linii w terminie od 1 stycznia 2017 r. do końca czerwca 2018 r., kiedy mają już dotrzeć nowe autobusy.

W planach gminy jest również budowa lokalnych Centrów Obsługi Pasażerów wraz z zagospodarowaniem terenu i towarzyszącymi sieciami infrastruktury technicznej, rozbudowa ul. Towarowej i ul. Zjednoczenia, przebudowa budynku dworca PKP w Nowej Soli z dostosowaniem pomieszczeń dla potrzeb Centrum Obsługi Pasażerów, zaprojektowanie i stworzenie systemu dynamicznej informacji pasażerskiej oraz systemu elektronicznego biletu.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Drugie podejście Środy Śląskiej na małe pojazdy elektryczne

Komunikacja

Drugie podejście Środy Śląskiej na małe pojazdy elektryczne

Martyn Janduła 08 czerwca 2017

Wykonawca skróci remont linii z Warszawy do Grodziska?

Komunikacja

Wykonawca skróci remont linii z Warszawy do Grodziska?

Jakub Madrjas 08 czerwca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5