Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Ruszył przetarg na przebudowę dworca Olsztyn Zachodni

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
19-04-2016
Ostatnia modyfikacja:
15-03-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Transport-Publiczny.pl

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Ruszył przetarg na przebudowę dworca Olsztyn Zachodni
fot. PKP SARuszył przetarg na przebudowę dworca Olsztyn Zachodni
PKP SA rozpisało przetarg na przebudowę dworca kolejowego Olsztyn Zachodni. Projekt przebudowy jest już gotowy, a prace rozpoczną się w tym roku.

Po wykonanych pracach układ wewnętrzny budynku zostanie dopasowany do nowego sposobu użytkowania na bazie istniejącej konstrukcji. Jedynie część istniejących sanitariatów zostanie wyburzona ze względu na zły stan techniczny i wykonana na nowo. W zakres projektu wchodzi dostosowanie budynku do potrzeb osób o ograniczonej sprawności ruchowej, budowa sanitariatów dla podróżnych oraz poprawa bezpieczeństwa przebywania i użytkowania dworca poprzez montaż instalacji monitoringu, instalacji przeciwpożarowej oraz wymianę wewnętrznych oraz zewnętrznych instalacji: elektrycznych, odgromowej i sanitarnych.

Po przebudowie kondygnacja podziemna dworca zostaje przeznaczona w całości na funkcje techniczne. Na parterze przewidziano otwarcie części powierzchni dworca w formie zadaszonej wiaty dla oczekujących podróżnych. Funkcja obsługi pasażerów pozostanie w tej samej co aktualnie części dworca z dostępem do toalet ogólnodostępnych oraz pomieszczenia kas kolejowych z osobnym zapleczem oraz wejściem. Mniejsza bryła zostanie odbudowana z przeznaczeniem na lokal komercyjny oraz administracyjny dworca. Otwarcie części przegród pozwoli na wykonanie zadaszonej wiaty rowerowej.Oferty na wykonanie prac można składać w siedzibie PKP SA do 9 maja. Zostaną one ocenione z uwzględnieniem warunku ceny (80%) i terminu realizacji (20%). Od dnia podpisania umowy wykonawca będzie miał do 36 tygodni na zakończenie prac. W czasie ich trwania pasażerowie dostaną do dyspozycji tymczasowy, kontenerowy budynek dworca.

Więcej szczegółów na temat planowanych w Olsztynie Głównym i wizualizacje nowego obiektu znajdziecie TUTAJ.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5