Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Rusza przetarg na przebudowę dworca Pionki

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-01-01 09:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Rusza przetarg na przebudowę dworca Pionki
mat. PKP SA
Rusza przetarg na przebudowę dworca Pionki
Rusza przetarg na przebudowę dworca Pionki
Rusza przetarg na przebudowę dworca Pionki
Rusza przetarg na przebudowę dworca Pionki
Przedmiotem przetargu jest przebudowa zabytkowego dworca Pionki, leżącego przy linii 26 Łuków – Radom. Prace potrwają rok. Wcześniej PKP SA ogłosiły też przetarg dla dworca Pionki Zachodnie.

Dworzec Pionki został wybudowany w 1925 r. w tzw. stylu dworkowym. Obiekt został objęty ochroną konserwatorską. Obiekt znajduje się w średnim stanie technicznym, jest częściowo zagospodarowany. Na piętrze znajdują się dwa lokale mieszkalne (dworca pilnują mieszkańcy). 

Dworzec zostanie poddany kompleksowej modernizacji. Wyremontowana i odtworzona zostanie historyczna stolarka okienna i drzwiowa, odbudowana zostanie attyka dachowa. Zmieni się zagospodarowanie wnętrza. Na parterze przewidziano hol z ogólnodostępnymi toaletami i kasą. Na piętrze założono wydzielenie Sali ślubów, a na poddaszu – pomieszczenia archiwum. Piece kaflowe zostaną poddane renowacji. Wybudowana zostanie winda, a dworzec – znajdujący się na wyniesieniu – zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zagospodarowane zostanie bezpośrednie otoczenie. Wymieniona zostanie nawierzchnia wraz z podbudową. Położona zostanie kostka brukowa granitowa. Wybudowany zostanie podnośnik dla osób niepełnosprawnych.

Termin składania ofert mija 2 lutego. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Szacowana wartość zamówienia, obejmująca też dworzec Ruda Wielka, to 7,590 mln zł netto. Na realizację prac przeznaczono 350 dni, czyli niemal rok. W czasie prac podróżni będą korzystać z dworca tymczasowego.

Wcześniej PKP SA ogłosiły przetarg na remont innego dworca w mieście – Pionki Zachodnie. Obiekt istotnie zmieni swój wygląd.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Rusza przetarg na nowy dworzec Olsztyn Główny

Przestrzeń

Rusza przetarg na nowy dworzec Olsztyn Główny

Witold Urbanowicz 28 grudnia 2020

Dworzec Żytkowice zostanie przebudowany [wizualizacje]

Przestrzeń

Dworzec Żytkowice zostanie przebudowany [wizualizacje]

Witold Urbanowicz 23 grudnia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5