Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Rusza przetarg na przebudowę dworca Łódź Kaliska [wizualizacje]

Dalej Wstecz
Data publikacji:
25-01-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PKP SA ogłosiły przetarg na wyczekiwaną przebudowę dworca Łódź Kaliska wraz z zagospodarowaniem otoczenia. Dworzec zmieni swoją formę architektoniczną i straci postmodernistyczny kostium. Miejsce patio z lokalami handlowymi za budynkiem zajmie parking.

W ramach kompleksowej przebudowy postmodernistycznego gmachu przewidziano reorganizację układu funkcjonalnego. Na parterze przewidziano hol, kasy biletowe, poczekalnię dla rodziców z dziećmi, punkt informacji, toalety, a także pomieszczenia pod wynajem. Wykonany zostanie nowy świetl dachowy. W środku ściany zostaną obłożone kasetonami z miedzi oksydowanej perforowanej w kolorze jasnym brązowym. Nad tymi panelami, w górnej części holu dworcowego, przewidziano tynk betonowy. Na posadzkach przewidziano gres. Powstaną nowe klatki schodowe – w zachodnim i wschodnim skrzydle. 

Zadaszenie wejścia głównego w postaci konstrukcji stalowej zostanie rozebrane. Na zewnątrz budynek zostanie obłożony blachą elewacyjną z miedzi oksydowanej na rąbek stojący oraz – po bokach – także panelami z blachy perforowanej miedzianej oksydowanej.

Zagospodarowane zostanie otoczenie. Obiekty handlowo-usługowe (patio z dwoma rzędami lokali) po północnej stornie dworca zostaną rozebrane. W ich miejscu powstanie parking. Założono przebudowę placu dworcowego. Przewidziano budowę prostej wieży zegarowej. Lokale handlowe po zachodniej stronie krańca placu dworcowego zostaną rozebrane. Powstanie też nowy obiekt handlowo-usługowy w stylistyce nawiązującej do budynku dworca. Wyznaczone zostaną zatoki autobusowe oraz miejsca do ładowania samochodów elektrycznych oraz krótkiego postoju. W miejscu pieszych przejść podziemnych wzdłuż wschodniej i zachodniej strony budynku dworcowego powstaną pochylnie prowadzące do parkingu za dworcem. Powstaną nowe windy łączące teren z dworcem i peronami, a istniejąca rzeźba „Czółenko” zostanie przeniesiona do nowej lokalizacji.

Termin składania ofert mija 28 lutego. Na realizację prac przeznaczono ok. dwa lata (104 tygodnie). Jedynym kryterium wyboru pozostaje tradycyjne cena. Wartość zamówienia szacowana jest na 53,9 mln zł netto. W czasie robót podróżni będą korzystać z dworca tymczasowego. Projekt przygotowała pracownia An Archi Group.


mat. PKP SA
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

PKP SA podpisały umowę na przebudowę dworca Łódź Kaliska

Przestrzeń

PKP SA wybrały wykonawcę przebudowy dworca Łódź Kaliska

Przestrzeń

PKP SA z ofertami na przebudowę dworca Łódź Kaliska

Przestrzeń

Koniec łódzkich pragotronów. Ostatni taki system w kraju

Przestrzeń

Łódź Kaliska: Odprawa podróżnych w kontenerach

Przestrzeń

Zobacz również:

PKP SA podpisały umowę na przebudowę dworca Łódź Kaliska

Przestrzeń

PKP SA wybrały wykonawcę przebudowy dworca Łódź Kaliska

Przestrzeń

PKP SA z ofertami na przebudowę dworca Łódź Kaliska

Przestrzeń

Koniec łódzkich pragotronów. Ostatni taki system w kraju

Przestrzeń

Łódź Kaliska: Odprawa podróżnych w kontenerach

Przestrzeń

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5