Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Rusza przetarg na dworzec w Tczewie (wizualizacje)

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-04-02 14:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Rusza przetarg na dworzec w Tczewie (wizualizacje)
fot. PKP SA
Rusza przetarg na dworzec w Tczewie (wizualizacje)
Rusza przetarg na dworzec w Tczewie (wizualizacje)
Rusza przetarg na dworzec w Tczewie (wizualizacje)
Rusza przetarg na dworzec w Tczewie (wizualizacje)
Rusza przetarg na dworzec w Tczewie (wizualizacje)
PKP SA ogłosiły przetarg na przebudowę dworca w Tczewie. W ramach inwestycji pojawi się nowe wejście i zmieni się układ komunikacyjny w budynku. Prace, według założeń, zakończą się w 2021 r.

Przedmiotem ogłoszonego przez PKP SA przetargu jest przebudowa dworca w Tczewie. Inwestycja ma obejmować cały budynek oraz otaczający go układ drogowy wraz zagospodarowaniem terenu. Celem inwestycji jest poprawa dostosowania budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych, usprawnienie ruchu i przepływu podróżnych, a także włączenie do użytkowania powierzchni komercyjnych na poziomie -1.

Na poziomie 0 przewidziano hol pełniący funkcję poczekalni, kasy, toalety, cztery małe oraz trzy duże lokale komercyjne. Na poziomie -1 zaplanowano nowe wejście do budynku, zlokalizowane w jego północnym szczycie od strony placu z lokomotywą, szeroki korytarz komunikacyjny pełniący funkcję poczekalni, toalety, siedem małych lokali komercyjnych, pomieszczenia ochrony dworca, drużyn trakcyjnych PKP Cargo oraz posterunek Straży Ochrony Kole. Na górę, do kładki, prowadzić będą schody ruchome jednokierunkowe, schody stałe lub winda.

Dwie istniejące windy – wewnętrzna i zewnętrzna – zostaną zlikwidowane. – W zamian zaprojektowany został większy dźwig osobowy, łączący ze sobą poziomy -1 i 0 oraz poziom kładki nad torami. Poszerzone zostaną także schody prowadzące z holu dworca na kładkę nad torami, co znacząco poprawi komunikację między budynkiem dworca a peronami – mówi Michał Stilger, rzecznik prasowy PKP SA. Winda, co ciekawe, ma być przystosowana do przewozu noszy.

Termin składania ofert mija 8 maja. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Na realizację przeznaczono 630 dni, czyli ok. 21 miesięcy, a wartość zamówienia szacowana jest na 12,8 mln zł netto.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5