Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Rusza przetarg na budowę dworca w Nidzicy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-04-09 15:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Rusza przetarg na budowę dworca w Nidzicy
mat. PKP SA
Rusza przetarg na budowę dworca w Nidzicy
Rusza przetarg na budowę dworca w Nidzicy
Rusza przetarg na budowę dworca w Nidzicy
PKP SA rozpisały przetarg na budowę dworca systemowego w Nidzicy. Prace przy wznoszeniu nowego obiektu zakończą się w II połowie przyszłego roku. 

PKP SA ogłosiły przetarg na budowę nowego dworca kolejowego w Nidzicy. Przedmiotem zamówienia jest wyburzenie istniejącego budynku, postawienie dworca tymczasowego, wzniesienie nowego obiektu, przebudowa placu dworcowego oraz uzyskanie wszelkich pozwoleń.

Nowy budynek w Nidzicy zostanie zrealizowany w formule dworca systemowego w oparciu o zunifikowany projekt PKP SA. Przestrzeń nowego budynku będzie służyła zarówno obsłudze podróżnych, jak i funkcjom komercyjnym. – Część dworcowa będzie zawierała poczekalnię, pomieszczenia kasy biletowej, toalety ogólnodostępne z pomieszczeniami gospodarczym i pomieszczeniem opiekuna z dzieckiem, pomieszczenia techniczne. Natomiast w części „miejskiej” przewidziano punkt biblioteczny w formie poczekalni dla pasażerów z możliwością korzystania z zasobów biblioteczny – informuje Tomasz Leś z biura prasowego PKP SA. Przy dworcu przewidziano wiatę parkingową dla rowerów i motocykli. Zaplanowano też wymianę nawierzchni, rewitalizację zieleni, nowe miejsca parkingowe.

Termin składania ofert mija 17 maja. Jedynym kryterium wyboru jest cena. W terminie do pięciu tygodni od podpisania umowy ma powstać dokumentacja wykonawcza, a w ciągu 52 tygodni od przekazania terenu budowy mają zakończyć się prace budowlane.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
W Bielsku Podlaskim stanie nowy dworzec. Rusza przetarg

Przestrzeń

W Bielsku Podlaskim stanie nowy dworzec. Rusza przetarg

Witold Urbanowicz 10 kwietnia 2018

Rusza przetarg na budowę dworca systemowego w Oświęcimiu

Przestrzeń

Rusza przetarg na budowę dworca systemowego w Oświęcimiu

Witold Urbanowicz 16 marca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5