Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Rusza komunikacja gminna w Jonkowie

Dalej Wstecz
Autor:

Przemysław Farsewicz

Data publikacji:
2020-01-23 15:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Rusza komunikacja gminna w Jonkowie
fot. UG Dywity
Jonkowo podpisało umowę z operatorem komunikacji gminnej. Cztery autobusy obsłużą pięć linii autobusowych. Jedna z nich dojedzie do Gutkowa, aby zapewnić przesiadki mieszkańcom chcącym udać się do Olsztyna.

Na potrzeby komunikacji gminnej, Jonkowo pozyskało dwa autobusy Karsan Atak o długości 8,1 m i minimalnej liczbie 40 miejsc dla pasażerów z miejscami do siedzenia dla 20. Otrzyma je operator, który wraz z dwoma własnymi pojazdami świadczyć będzie usługi na pięciu liniach przewozowych: J1, J2, J3, J4 i J5. Łączna ilość tzw. wozokilometrów, która zostanie zrealizowana przez operatora liczyć będzie ok. 174 000 km.

Umowę z operatorem podpisano na 12 miesięcy począwszy. Początek komunikacji gminnej ustalono na 30 stycznia 2020 r. Autobusy Karsan Atak pojawią się na liniach J1 i J2, z kolei operator na trasach J3, J4 i J5 zapewni autobusy Mercedes Sprinter (rocznik 2017), spełniające normę Euro 6.

Autobusy mają posłużyć do zorganizowania komunikacji gminnej, która obsłuży m.in. Warkały, Giedajty, Wrzesinę, Porbady, Godki, Węgajty, Jonkowo, Mątki, Nowe i Stare Kawkowo, Pupki oraz Wilimowo. Linie J1 i J2 będą ponadto kończyć na pętli autobusowej w Gutkowie. Da to możliwość przesiadki do autobusów olsztyńskiej sieci komunikacji miejskiej.

– Zdajemy sobie sprawę, że uruchomienie komunikacji publicznej na terenie naszej gminy jest wyzwaniem: dla samorządu, operatora który będzie ją obsługiwał , jak i przede wszystkim dla mieszkańców naszej gminy, którzy będą z niej korzystać. Zwracamy się o wyrozumiałość i danie nam wszystkim szansy na przeprowadzenie tego procesu w sposób możliwie najmniej uciążliwy i przystępny dla wszystkich stron – proszą władze gminy.

– Będzie to końcówka ferii zimowych. Chcemy, by młodzież ucząca się i dorośli oswoili się z tą formą komunikacji. Decyzja jeszcze nie zapadła, ale zastanawiamy się, czy w pierwszych dniach wprowadzić promocyjne darmowe przejazdy – mówi Wojciech Giecko, wójt Jonkowa.

Jonkowo będzie kolejną podolsztyńską gminą, po Dywitach i Stawigudzie, która uruchamia własną komunikację publiczną.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5