Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Rusza kolejowo-autobusowe połączenie do Bałtowa

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2017-04-29 10:54
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Rusza kolejowo-autobusowe połączenie do Bałtowa
fot. Kasper Fiszer.Autobus PKS Ostrowiec Świętokrzyski.
Dziś współpraca Przewozów Regionalnych i PKS Ostrowiec Świętokrzyski wchodzi w decydującą fazę: przewoźnicy otwierają pierwsze obsługiwane wspólnie połączenie. Zapewni ono dojazd z Kielc do Bałtowa i Krzemionek, znanych miejscowości turystycznych województwa świętokrzyskiego. Linia do Ujazdu ruszy 1 lipca.

Już dziś odbędą się pierwsze kursy PKS Ostrowiec Świętokrzyski skomunikowane z pociągami Regio Przewozów Regionalnych. To efekt podpisanego we wtorek porozumienia pomiędzy przewoźnikami, które dotyczy nie tylko uruchamiania wspólnych połączeń, ale także udogodnień taryfowych. Największym z nich jest możliwość zakupu biletu łączonego na oba środki transportu w ramach jednej transakcji na portalu e-podroznik.pl.

Przewoźnicy budują zupełnie nową ofertę

W czasie weekendu majowego, a więc do 3 maja włącznie, funkcjonować będzie jedna trasa – z Ostrowca Świętokrzyskiego do Bałtowa. Ma ona umożliwiać dojazd do muzeum archeologicznego w Krzemionkach i do dużego parku rozrywki w Bałtowie. Jak poinformował nas Michał Stilger, główny specjalista ds. public relations Przewozów Regionalnych, PKS uruchomi trzy pary kursów. Możliwe będą przesiadki z pociągów wyjeżdżających z Kielc o 7:23 i 10:02 oraz wracających do stolicy regionu na 13:36, 16:42 i 20:19 (popołudniowy kurs w kierunku Bałtowa nie będzie skomunikowany z pociągiem).

W każdym przypadku przewidziano około dwudziestominutowy czas na przesiadkę. Łączny czas dojazdu do Bałtowa wyniesie ok. 2,5 godz. Kursy PKS są połączeniami nowo uruchomionymi. Warto dodać, że oferta jest tym bardziej konkurencyjna, że prowadząca do znanych obiektów turystycznych droga jest aktualnie w remoncie i nie jest na niej dopuszczony ruch indywidualny. Według takiego samego rozkładu jazdy funkcjonować mają połączenia przesiadkowe we wszystkie soboty i niedziele od 24 czerwca do 27 sierpnia.

Specjalna przyczepka dla rowerzystów

W wakacyjne weekendy (ale tylko w lipcu i w sierpniu) uruchomiona będzie także druga z zapowiadanych we wtorek linii PKS: z Ostrowca Świętokrzyskiego do Ujazdu znanego dzięki ruinom zamku Krzyżtopór. Tam realizowana będzie jedna para kursów – wyjazd z Ostrowca zaplanowano na 9:15, a więc po skomunikowaniu z pociągiem Kielce – Sandomierz, a z Ujazdu – na 13:40. Dojazd do Ostrowca na 14:39 zapewni skomunikowanie z pociągiem do Kielc odjeżdżającym o 15:00.

PKS chce, by z tego połączenia korzystali także rowerzyści chcący dojechać do szlaku rowerowego Green Velo, do autobusu dołączy więc specjalną przyczepę. Cena biletu w relacji Kielce – Bałtów to 13 zł, w tym 9 zł za część kolejową i 4 zł za część autobusową – w każdym przypadku stosowane są ulgi zgodne z rodzajem transportu. Taryfa na linii do Ujazdu nie została jeszcze upubliczniona. Jak poinformował PKS Ostrowiec Świętokrzyski, współpraca podmiotów nie ograniczy się jednak do obsługi połączeń regularnych. Przewoźnik drogowy będzie pomagał świętokrzyskiemu PR w przypadku konieczności organizacji transportu zastępczego.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
MegaWarszawa odłożona na półkę. PIS wycofuje projekt

Przestrzeń

MegaWarszawa odłożona na półkę. PIS wycofuje projekt

Jakub Dybalski 28 kwietnia 2017

Alstom zbudował autobus elektryczny na wzór tramwaju

Komunikacja

Alstom zbudował autobus elektryczny na wzór tramwaju

Jakub Dybalski 28 kwietnia 2017

Wuhan. Chińczycy zainstalowali bramki do przejść dla pieszych

Przestrzeń

Wuhan. Chińczycy zainstalowali bramki do przejść dla pieszych

Jakub Dybalski 29 kwietnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5