Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Rusza kolejna Autobusowa Linia Dowozowa w Małopolsce

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
31-03-2022
Ostatnia modyfikacja:
18-03-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. Województwo Małopolskie

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Rusza kolejna Autobusowa Linia Dowozowa w Małopolsce
Fot. Koleje Małopolskie
Od 1 kwietnia 2022 roku, na zlecenie Marszałka Województwa Małopolskiego, zostanie uruchomiona nowa Autobusowa Linia Dowozowa A7. Autobus zapewni połączenie Proszowic oraz Nowego Brzeska z Niepołomicami i przystankiem kolejowym Podłęże.

– Linia autobusowa Niepołomice-Proszowice obsłuży zupełnie nową trasę i uzupełni ofertę komunikacji publicznej w Małopolsce. Koleje Małopolskie przygotowały nowoczesne klimatyzowane autobusy, przystosowane do przewozu osób z niepełnosprawnościami oraz atrakcyjną ofertę biletową dla mieszkańców – mówi wicemarszałek Łukasz Smółka.

Kursy zostały dopasowane do godzin odjazdów pociągów zapewniając dogodną przesiadkę zarówno na połączenia w kierunku Krakowa Głównego jak i Tarnowa. Autobus w dni robocze wykona 10 par kursów, w soboty 6 par, w niedzielę i święta 4 pary.

Koleje Małopolskie przygotowały dla mieszkańców atrakcyjną ofertę biletową. Dla pasażerów posiadających bilet miesięczny kolejowy, w dowolnej relacji linii SKA3, obowiązuje specjalna zniżka na bilet miesięczny w wysokości 50%. Połączenia zapewnią dojazd do pracy w Niepołomickiej Strefie Przemysłowej z obu kierunków.

Do obsługi połączenia skierowane zostaną zupełnie nowe pojazdy marki Iveco Crossway 12 LE Line. Pojazdy są dostosowane do przewozu osób z niepełnosprawnościami. Autobusy zostały wyposażone w:
45 siedzeń z wysokim oparciem, klimatyzację, monitoring, system informacji pasażerskiej (wyświetlacze zewnętrzne i wewnętrzne oraz system zapowiedzi głosowych), nadajnik GPS, ładowarki USB, przyciski do sygnalizowania przystanku na żądanie „STOP”.

Nowa linia A7 to część wojewódzkiej siatki autobusowych połączeń użyteczności publicznej, której organizatorem jest Marszałek Województwa Małopolskiego. Przewozy na linii realizują Koleje Małopolskie. W ostatnim czasie sporo pisaliśmy o nowych autobusach Kolei Małopolskich, które obsłużą nowe połączenia. Dodatkowo opisywaliśmy też przetarg na inne linie dowozowe, które chcą realizować Koleje Małopolskie. 
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5