Partnerzy serwisu:
Mobilność

Vooom. Rusza jedna aplikacja integrująca mobilność miejską

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
10-04-2019
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa VOOOM

Podziel się ze znajomymi:

MOBILNOŚĆ
Vooom. Rusza jedna aplikacja integrująca mobilność miejską
fot. Martyn Janduła
Startuje Vooom – platforma mobilna ułatwiająca szybkie i sprawne poruszanie się po mieście. Do końca 2019 r. mieszkańcy 12 miast w Polsce zaplanują, zarezerwują i zapłacą za podróż w jednej aplikacji.

10 kwietnia podczas Kongresu Technologii Miejskich w Warszawie oficjalnie zadebiutowała aplikacja mobilna Vooom integrująca operatorów systemów car sharingu, elektrycznych skuterów, hulajnóg, rowerów miejskich oraz transportu publicznego. Z poziomu aplikacji Vooom można zobaczyć aktualnie dostępne pojazdy do współdzielonych przejazdów w 12 największych miastach w Polsce (Warszawa, Wrocław, Trójmiasto, Poznań, Kraków, Katowice, Lublin, Łódź, Szczecin, Bydgoszcz), a dodatkowo w Warszawie na bieżąco śledzić położenie autobusów i tramwajów. Ta funkcjonalność jest szczególnie przydatna w razie spóźnienia np. autobusu i umożliwia zaplanowanie podróży niezależnie od aktualności rozkładu jazdy.

Vooom docelowo ma umożliwić planowanie i jednorazową płatność za cały przejazd różnymi środkami transportu, w tym komunikacją publiczną, w jednej aplikacji w modelu MaaS (z ang. mobility as a service – mobilność jako usługa). – Jedna aplikacja i jedna płatność do obsługi wielu różnych systemów transportu zbiorowego oraz indywidualnego to wygoda dla użytkowników. Startujemy w 12 największych miastach w Polsce i będziemy sukcesywnie powiększać zasięg – mówi Włodzimierz Łoziński, CEO Vooom. – Nasza aplikacja optymalizuje użycie środków transportu i przynosi korzyści operatorom car, scooter oraz bike sharingu, którzy dzięki niej mogą zwiększyć liczbę i łączny czas wypożyczeń swoich pojazdów – podkreśla Łoziński.

Vooom obecnie umożliwia wynajem pojazdów po przejściu do aplikacji danego operatora. W przygotowaniu jest planowanie podróży mulitmodalnej, czyli łączenia współdzielonych pojazdów na minuty z rowerami i komunikacją miejską. – Użytkownicy Vooom nie tylko kupią bilet na komunikację miejską czy zapłacą za wynajem samochodu w car sharingu w jednej aplikacji, ale będą mogli też zorganizować przejazd grupowy i obniżyć koszty poruszania się po mieście – mówi Włodzimierz Łoziński.

Inwestorem strategicznym aplikacji Vooom jest Michał Kiciński, współtwórca CD Projekt i założyciel firmy Mudita, która wykorzystuje nowe technologie, aby poprawić jakość życia. – Idea stojąca za Vooom to połączenie ekonomii i ekologii. Aplikacja ma nie tylko dbać o wygodę i kieszeń użytkownika, ale przede wszystkim o środowisko. Mniej przejazdów realizowanych samochodami prywatnymi to lepsze powietrze dla mieszkańców miast i poprawa jakości ich życia. Zapraszam do współpracy wszystkich, którym idea zdrowego i odpowiedzialnego życia jest bliska – mówi Michał Kiciński.

– Jesteśmy firmą w 100% z polskim kapitałem i chcemy rozwijać się przede wszystkim lokalnie – zaznacza Włodzimierz Łoziński. Vooom ma również być oferowane jako benefit dla pracowników. – Chcemy, aby w firmach dbających o pracowników abonament na mobilność miejską w Vooom stał się standardem obok prywatnej opieki medycznej czy karnetu na siłownię. Pracodawcy już często pomagają pracownikom dotrzeć do pracy a taki rodzaj przemieszczania się jest preferowany przez wielu młodych ludzi w mieście, zwłaszcza z tzw. pokolenia Y – mówi Łoziński.

Aplikacja Vooom jest już dostępna na urządzenia korzystające z systemów Android oraz iOS.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5