Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Rusza budowa metra na Bródnie. Objazdy i zmiany od 1 lutego [schematy]

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-01-17 14:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Rusza budowa metra na Bródnie. Objazdy i zmiany od 1 lutego [schematy]
mat. prasowe
Rusza budowa metra na Bródnie. Objazdy i zmiany od 1 lutego [schematy]
Rusza budowa metra na Bródnie. Objazdy i zmiany od 1 lutego [schematy]
Rusza budowa metra na Bródnie. Objazdy i zmiany od 1 lutego [schematy]
Rusza budowa metra na Bródnie. Objazdy i zmiany od 1 lutego [schematy]
Rusza budowa metra na Bródnie. Objazdy i zmiany od 1 lutego [schematy]
Rusza budowa metra na Bródnie. Objazdy i zmiany od 1 lutego [schematy]
Niebawem budowa odcinka wschodniego-północnego II linii metra ruszy pełną parą. W połowie lutego zamknięta zostanie ulica Kondratowicza. Trasę zmieni kilkanaście linii autobusowych. Wcześniej zaczną być wprowadzane zmiany na innych ulicach. – Z góry przepraszamy za to, że najbliższe kilkanaście miesięcy będzie trudne – mówi Robert Soszyński, wiceprezydent Warszawy.

– Staramy się w każdy sposób przygotować warszawiaków na budowę. Wiem, że trudno będzie przekonać mieszkańców, że będzie łatwiej. Gdy jednak metro ruszy, to szybko zapomnimy o utrudnieniach. Zmianę organizacji ruchu rozkładamy na trzy weekendy, by stopniowo przyzwyczaić mieszkańców do zmian – zapowiada Robert Soszyński, wiceprezydent Warszawy.

Większość ruchu wewnątrzdzielnicowego przejmie ul. Chodecka, gdzie przekrój ulicy pozwala na wytyczenie dodatkowego buspasa. – Postawiliśmy wykonawcy trzy warunki. Jednym z nich jest zachowanie ruchu tramwajowego na Rembielińskiej. Kolejny to utrzymanie przejezdności skrzyżowania Św. Wincentego z Kondratowicza, choć nie we wszystkich relacjach. Trzecia kwestia to poważne inwestycje drogowe w rejonie Matki Teresy z Kalkuty – mówi Michał Domaradzki, dyrektor Biura Mobilności i Transportu w UM Warszawa. Jak dodał, starano się też, by utrzymać korzystny bilans parkingowy dla mieszkańców – w miejsce likwidowanych miejsc będą powstawały tymczasowe parkingi.

Umowę na budowę odcinka wschodniego-północnego II linii metra miasto podpisało z konsorcjum firm Gulermak i Astaldi pod koniec września 2018 r. Do tej pory prace były prowadzone poza pasem drogowym. Teraz sytuacja się zasadniczo zmieni. Największe utrudnienia rozpoczną się w połowie lutego, gdy zamknięta zostanie ul. Kondratowicza.

Pierwsze zmiany od początku lutego

Zmiany w organizacji ruchu zaczną jednak być wdrażane wcześniej – od 1 lutego. Ul. Matki Teresy z Kalkuty między Chodecką a Św. Wincentego zostanie poszerzona o buspasy w obydwu kierunkach, co ma usprawnić przejazd komunikacji publicznej. Kierowcy nadal będą mieli do dyspozycji po jednym pasie w każdym kierunku. Dodatkowo, na skrzyżowaniu z Chodecką pojawi się rondo. Prace w tym rejonie potrwają trzy tygodnie.

Ponadto nowa organizacja ruchu zostanie wprowadzona na skrzyżowaniu Matki Teresy z Kalkuty, Gilarskiej i Św. Wincentego. Ulicą Św. Wincentego w kierunku ronda Żaba będą mogły pojechać wyłącznie autobusy, taksówki, pojazdy miejskiego transportu osób niepełnosprawnych oraz służb miejskich. Ograniczony zostanie także ruch samochodów od ul. Niwa w kierunku północnym. Jezdnia łącząca ul. Annopol z Trasą Toruńską stanie się dwukierunkowa.

W połowie lutego Kondratowicza

Od weekendu 15-17 lutego zamknięta zostanie ul. Kondratowicza, choć utrudnienia w rejonie budowanych stacji będą znacznie większe. W rejonie stacji C21 Bródno ul. Kondratowicza zostanie zamknięta na odcinku od Ogińskiego do Łabiszyńskiej. Nie będzie też przejazdu ulicą Bazyliańską oraz Rembielińską. Utrzymany zostanie ruch tramwajowy (choć możliwe są krótkotrwałe, kilkudniowe wstrzymania ruchu na dalszych etapach prac).

W rejonie stacji C20 Kondratowicza ul. Kondratowicza będzie zamknięta od wyjazdu z parkingu przed Mazowieckim Szpitalem Bródnowskim do ul. Św. Wincentego. Nie będzie przejazdu z ul. Malborskiej i 20 Dywizji Piechoty WP do Kondratowicza. Ponadto spore zmiany zostaną wprowadzone na skrzyżowaniu Kondratowicza i Św. Wincentego. Kierowcy jadący ul. Św. Wincentego od strony Białołęki będą mogli skręcić tylko w prawo (do stacji paliw) bądź lewo. Na wprost będą mogły kursować tylko autobusy, taksówki, służby miejskie oraz pojazdy miejskiego transportu osób niepełnosprawnych. Kierowcy jadący Młodzieńczą będą musieli skręcić w prawo, w kierunku Trasy Toruńskiej.

Jak pojedzie komunikacja

Spore zmiany zajdą w komunikacji miejskiej. Na trasy objazdowe od nocy z soboty 16 lutego na niedzielę 17 lutego zostaną skierowane autobusy linii 104, 112, 118, 120, 126, 145, 156, 169, 176, 204, 214, 227, 240, 256, 345, 409, 500, N02, N11 i N64. Oprócz wspomnianej Matki Teresy z Kalkuty pojawią się buspasy na Św. Wincentego, Chodeckiej (od Krasiczyńskiej w kierunku Matki Teresy z Kalkuty), Wyszogrodzkiej i Bartniczej (w kierunku Wysockiego). Ponadto od 18 lutego zostanie uruchomiona nowa linia tramwajowa nr 41, która będzie kursować od Żerania Wschodniego do ronda Zgrupowania AK Radosław, a następnie ciągiem al. Jana Pawła II w kierunku pętli na Służewcu.

Dla mieszkańców zostaną zorganizowane spotkania informacyjne. Pierwsze, poświęcone zmianom związanym z budową stacji Bródno, odbędzie się 22 stycznia o godz. 18 w Szkole Podstawowej nr 379 im. Szarych Szeregów przy Turmonckiej 2. Kolejne, poświęcone zmianom związanym z budową stacji Zacisze i Kondratowicza, odbędzie się 24 stycznia o godz. 18 w Urzędzie Dzielnicy Targówek.


Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Budowa metra na Bródno pełną parą od lutego

Przestrzeń

Budowa metra na Bródno pełną parą od lutego

Witold Urbanowicz 16 stycznia 2019

WOŚP. Wylicytuj z nami nazwę stacji metra Targówek!

Przestrzeń

WOŚP. Wylicytuj z nami nazwę stacji metra Targówek!

Witold Urbanowicz 13 stycznia 2019

Metro na Targówek: Przygotowania do jazd testowych (zdjęcia)

Przestrzeń

Metro na Targówek: Przygotowania do jazd testowych (zdjęcia)

Witold Urbanowicz 20 grudnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5