Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Rumunia: Pierwszy nowy tramwaj Pesy dotarł do Jass

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-08-03 17:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Rumunia: Pierwszy nowy tramwaj Pesy dotarł do Jass
fot. Pesa
Rumunia: Pierwszy nowy tramwaj Pesy dotarł do Jass
Rumunia: Pierwszy nowy tramwaj Pesy dotarł do Jass
Rumunia: Pierwszy nowy tramwaj Pesy dotarł do Jass
W poniedziałek rano (3 sierpnia) do rumuńskiego miasta Jassy (Iași) dotarły pierwsze nowe tramwaj 122-NaJ, wyprodukowane przez Pesę. – To ważny krok w mojej strategii modernizacji i rozwoju publicznego transportu pasażerskiego. To prawdziwy historyczny moment, bo od ostatniego zakupu nowych tramwajów minęło prawie 45 lat – mówi Mihai Chirica, burmistrz miasta Jassy.

Kontrakt na dostawy 16 nowych tramwajów został zawarty w I połowie 2020 r. Jego wartość to ok. 163 mln lei, czyli ok. 33,1 mln euro. Zakup jest współfinansowany ze środków unijnych.

Bydgoska firma zaoferowała pięcioczłonowy tramwaj Swing na bazie modelu 122 NaŁ-10, który dostosowano do potrzeb i specyfiki rumuńskiego miasta. Pojazd ma 30,5 m długości, może jednocześnie przewozić 239 pasażerów, w tym 58 na miejscach siedzących. Każdy pojazd jest wyposażony w klimatyzację, monitoring, system wizualnej i dźwiękowej informacji pasażerskiej, biletomat, system liczenia pasażerów.

W Jassach są już dwa nowe tramwaje. – Bardzo się cieszę, że to właśnie Pesa dostarczyła pierwsze od 44 lat nowoczesne tramwaje do historycznej stolicy Rumunii, jaką jest miasto Jassy. Kontrakt jest realizowany zgodnie z założonym harmonogramem, a pierwsze pojazdy zostały przywiezione do Rumunii już po 13 miesiącach od daty podpisania umowy. Przewidujemy, że po dozbrojeniu pojazdów oraz pozytywnych testach rozruchowych już we wrześniu 2021 r. mieszkańcy Iasi będą mogli podróżować nowoczesnymi, w 100% niskopodłogowymi i komfortowymi pojazdami Pesa SWING 122NaJ – powiedział Łukasz Daszkiewicz, szef sprzedaży lekkich pojazdów szynowych w Pesie. W sumie do końca tego roku Pesa ma dostarczyć 10 wagonów. Tramwaje przeznaczone są do obsługi linii 1, 3, 7, 8 i 13.

– Na ulice miasta wyjedzie także 16 tramwajów firmy Bozankaya (kontrakt o wartości ok. 168 mln lei), dwadzieścia 12-metrowych elektrobusów Solarisa (kontrakt na dostawy o wartości ok. 67 mln lei) oraz 24 elektrobusy o długości ok. 10 metrów (trwa przetarg o wartości prawie 65 milionów lei). Łącznie nasze miasto wzbogaci się więc o 76 elektrycznych środków transportu o łącznej wartości ok. 462 mln lei – wylicza Mihai Chirica, burmistrz miasta Jassy.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Pierwszy Swing dla Jass gotowy

Komunikacja

Pierwszy Swing dla Jass gotowy

Redakcja 06 maja 2021

Pesa dostarczy tramwaje do Jassów w Rumunii. Jest umowa

Komunikacja

Pesa dostarczy tramwaje do Jassów w Rumunii. Jest umowa

Redakcja 18 czerwca 2020

Pesa wygrała przetarg w Jassach na dostawy tramwajów

Komunikacja

Pesa wygrała przetarg w Jassach na dostawy tramwajów

Witold Urbanowicz 04 lutego 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5