Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Rumunia kupuje 49 tramwajów dla czterech miast

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-07-30 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Rumunia kupuje 49 tramwajów dla czterech miast
fot. Mariooo, http://stfp.net/tramwaj w Botoszanach
Ministerstwo Robót Publicznych, Rozwoju i Administracji w Rumunii ogłosiło przetarg na dostawy tramwajów dla miast Botoszany, Braiła, Gałacz i Ploeszti. Rozstrzygnięte zostały też postępowania w Krajowej i Bukareszcie. Jednocześnie od sierpnia wstrzymany będzie ruch tramwajów w Botoszanach z powodu złego stanu infrastruktury.

Przedmiotem powtórzonego przetargu jest zakup 49 tramwajów jednokierunkowych o długości ok. 18 m. Zamówienie jest podzielone na cztery części. Termin składania ofert mija 13 sierpnia, a na dostawy przeznaczono 24 miesiące. Szacowana wartość całości to 392 mln lejów (ok. 358 mln zł).

Pierwsza część obejmuje 9 pojazdów dla miasta Botoszany. Szacowana wartość zamówienia to 72 mln lejów (ok. 66 mln zł). Część druga to 10 pojazdów dla Braiły o szacowanej wartości 80 mln lejów (ok. 73 mln zł). Kolejna część dotyczy 10 pojazdów dla miasta Gałacz o wartości 80 mln lejów (ok. 73 mln zł), a ostatnia – 20 pojazdów dla miasta Ploeszti o wartości 160 mln lejów (ok. 146 mln zł).

Toczy się też kolejny przetarg na dostawy 17 tramwajów o długości 25 m dla miasta Krajowa o szacowanej wartości 170 mln lejów. Pojazdy mają pomieścić min. 190 pasażerów, w tym 90 na miejscach siedzących. O zamówienie ubiegają się ukraińska firma Tatra-Jug, polska Pesa i tureckie firmy Bozankaya i Durmazlar. W zeszły piątek – 24 lipca – jako zwycięzcę wskazano ukraińską firmę, która jest w stanie dostarczyć jeden pojazd za 1,7 mln euro. Dostawy powinny rozpocząć się pod koniec przyszłego roku i potrwać do lata 2022 r.

Jest też rozstrzygnięcie przetargu na dostawy 100 tramwajów dla Bukaresztu. Najwyżej oceniono tam rumuńsko-chińską ofertę Astra Vagonae i CRRC. Decyzja ta została utrzymana w sądzie po odwołaniach. O zamówienie ubiegał się też Durmazlar.

Tymczasem od 1 sierpnia wstrzymany zostanie ruch tramwajów w Botoszanach. Sieć o długości 7,4 km, uruchomiona w 1991 r., jest obsługiwana przez dwie linie 101 i 102. W zamian wyjadą autobusy marki Isuzu. Jako przyczynę wskazywany jest zły stan techniczny, hałas i liczne wykolejenia tramwajów. Szczęśliwie przerwa będzie czasowa. Miasto zdobyło 56 mln euro na projekty związane z remontem infrastruktury linii 101 i 102, a także zakup nowych tramwajów.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Panorama dla Olsztyna ze świadectwem homologacji

Komunikacja

Panorama dla Olsztyna ze świadectwem homologacji

Przemysław Farsewicz 29 lipca 2020

Sofia z trzema ofertami na tramwaje. Pesa z największymi szansami

Komunikacja

Sofia z trzema ofertami na tramwaje. Pesa z największymi szansami

Witold Urbanowicz 22 lipca 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5