Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Rumia poszukuje wykonawcy węzła integracyjnego Janowo

Dalej Wstecz
Data publikacji:
06-11-2019
Ostatnia modyfikacja:
21-03-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Rumia poszukuje wykonawcy węzła integracyjnego Janowo
mat. UM Rumia
Ruszyły poszukiwania wykonawcy dla największej w historii Rumi inwestycji. Miasto zamierza przebudować cały układ komunikacyjny w pobliżu stacji Rumia Janowo. Powstanie tunel i kładka dla pieszych, a całość ma tworzyć integrujący różne środki transportu węzeł.

Rumia ogłosiła przetarg na budowę węzła integracyjnego wraz drogami dojazdowymi w okolicy przystanku kolejowego Rumia Janowo. Prace przeprowadzone będą na bazie dokumentacji projektowej opracowaną przez Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego w Gdańsku w marcu 2018 r.

W ramach zadania powstanie tunel drogowy pod torami kolejowymi na przedłużeniu ul. Gdańskiej, który połączy dwie części miasta. Dla pieszych powstanie natomiast kładka –również nad ul. Gdańską – z systemem pochylni i schodów. Miasto chce zlecić ponadto przebudowę ul. Jana III Sobieskiego oraz budowę skrzyżowania ul. Gdańska/ul. Jana II Sobieskiego. W sąsiedztwie przystanku kolejowego Rumia Janowo znajdą się parkingi. Miasto zleci także budowę chodników i ścieżek rowerowych, wiat autobusowych wraz z przebudową i budową kładek.

Przy okazji prac przeprowadzone będą także prace podziemne związane z kanalizacją podziemną, wodociągową, przebudowana będzie sieć gazowa. Powstanie oświetlenie oraz sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Jana III Sobieskiego/Gdańska. Co istotne, wykonawca będzie zobowiązany do utrzymania ruchu na terenie objętym budową przez cały czas inwestycji.

Składanie ofert trwa do 14 listopada 2019 roku. Wybór wykonawcy będzie możliwy po analizie ceny (60 proc.), okresu udzielonej gwarancji (30 proc.) oraz kwalifikacji zawodowych i doświadczeniu pracowników (10 proc.). Na realizację zadania przewidziano 34 miesiące.

Zadanie realizowane jest w ramach projektu pn. „Budowa węzłów integracyjnych w Rumi wraz z trasami dojazdowymi” współfinansowanego ze środków unijnych w ramach RPO Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Dofinansowanie wynosi 17,2 mln zł. Środki na realizację inwestycji zostały zabezpieczone w Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta Rumi.

Warto przypomnieć, że w maju br. Rumia prowadziła przygotowania do rozpoczęcia inwestycji. W ramach prac m.in. wyburzono budynki znajdujące się przy stacji SKM Janowo.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5