Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Ruda Śląska: Rusza przetarg na remont torowiska w ul. Goduli na trasie linii 9

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-07-31 14:06
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Ruda Śląska: Rusza przetarg na remont torowiska w ul. Goduli na trasie linii 9
fot. Google Street View
Tramwaje Śląskie ogłosiły przetarg na przebudowę torowiska tramwajowego w ciągu ul. Karola Goduli na terenie Rudy Śląskiej. Kursuje tędy linia nr 9, której losy były niepewne. Ruda Śląska odgrażała się możliwością podjęcia decyzji o zawieszeniu z uwagi na stan infrastruktury. Inwestycja zakłada dobudowę nowej mijanki.

Przedmiotem przetargu jest przebudowa infrastruktury tramwajowej wzdłuż ul. Karola Goduli w Rudzie Śląskiej. Zakres obejmuje odcinek od mostu kolejowego w Rudzie Śląskiej Chebziu do granicy miasta Ruda Śląska z Bytomiem. Łączna długość torów przewidzianych do przebudowy wynosi ok. 2,900 mtp.

W ramach inwestycji powstanie nowa, dodatkowa mijanka w rejonie przystanku Młyn Szombierski – przy pozostawieniu mijanki na przystanku Ruda Śląska Inkubator. Torowisko tramwajowe na większości zakresu zaprojektowano w konstrukcji klasycznej, podsypkowej na podkładach strunobetonowych. Torowisko bezpodsypkowe zaprojektowano na skrzyżowaniach torowiska z drogami, przejściach dla pieszych oraz na odcinkach gdzie torowisko przebiega w przekroju poprzecznym jezdni. Nawierzchnia bezpodsypkowa wykonana będzie z prefabrykowanych płyt betonowych z ciągłym sprężystym mocowaniem szyny. Wykonana zostanie nowa sieć trakcyjna

Termin składania 2 września. O wyborze zdecydują cena (80%), gwarancja (10%) oraz doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia (10%). Na realizację prac przeznaczono 12 miesięcy.

Trasę tę obsługuje linia nr 9. Ruda Śląska ostatnio odgrażała się zawieszeniem tej linii właśnie z uwagi na zły stan torów.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Rozjazd nakładkowy w Zabrzu

Przestrzeń

Rozjazd nakładkowy w Zabrzu

inf. pras. 25 lipca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5