Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Mobilność

Rozpoczął się V Kongres Transportu Publicznego

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Madrjas

Data publikacji:
2016-10-24 10:32
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Rozpoczął się V Kongres Transportu Publicznego
Fot. Piotr Kała
Rozpoczął się V Kongres Transportu Publicznego
Rozpoczął się V Kongres Transportu Publicznego
Rozpoczął się V Kongres Transportu Publicznego
W słynnym warszawskim Centrum Nauki Kopernik rozpoczął się dziś Kongres Transportu Publicznego. Jednocześnie rozdano Nagrody Transportu Publicznego, przyznawane za ważne i innowacyjne działania.

Kongres Transportu Publicznego to największe w Polsce wydarzenie konferencyjne poświęcone szeroko pojmowanemu transportowi publicznemu w naszym kraju. – Mam nadzieję że bogaty program Kongresu zawierający m. in. prezentację dobrych praktyk, wypowiedzi ekspertów czy dyskusje spełni państwa oczekiwania – mówiła podczas otwarcia wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska. Prezydent stolicy objęła Kongres honorowym patronatem.

– Tematyka rozwoju transportu wpisuje się bardzo mocno w prowadzoną od wielu lat politykę władz Warszawy dotyczące integracji systemu transportowego stolicy z całym obszarem metropolitalnym oraz zwiększenia roli transportu publicznego w podróżach – mówiła wiceprezydent. Przypomniała o badaniach Barometru Warszawskiego, według których aż 80 proc. Mieszkańców miasta dobrze ocenia komunikację miejską.

Nagrody Transportu Publicznego rozdane

Po wystąpieniu wiceprezydent Kaznowskiej odbyło się tradycyjne już wręczenie Nagród Transportu Publicznego. Pierwszym laureatem został dr inż. Igor Ruttmar, prezes spółki TPA Sp. z o.o., która zrealizowała słynną świecącą drogę rowerową w Lidzbarku Warmińskim. – Od czasu oddania do użytku drogi wydarzenia nabrały ogromnego tempa. Bardzo dziękuję za wyróżnienie – powiedział Ruttmar, który zdradził, że jego firma ma kolejne propozycje realizacji z całego świata, w tym z takich miejsc jak Miami.

Nagrodę odebrali również przedstawiciele miast: Robert Zaręba Kierownik Centrum Obsługi Inwestora miasta Włocławek, które zrealizowało udany program rewitalizacji oraz wiceprezydent Radomia, gdzie wprowadzony został kontraruch rowerowy na jednokierunkowych ulicach. – Zachęcam wszystkich, którzy zarządzają miejską infrastrukturą do konsultacji z organizacjami pozarządowymi. Pozwala to uniknąć późniejszych problemów – powiedział przedstawiciel miasta, odbierając nagrodę.

Nagrodę odebrał również prezes MCX Systems Grzegorz Wojtenko za realizację projektu zastąpienia biletu kartą płatniczą w Świebodzicach. – Użycie tej samej karty płatniczej, którą płacimy w restauracjach i sklepach do zakupu biletu to nie tylko oszczędność papieru, ale i wygoda – podkreślił, dodając, że wdrożenie systemu w Świebodzicach to prawdopodobnie pierwsza taka realizacja w kontynentalnej Europie, a dopiero druga na całym kontynencie po Londynie. – Rynek potrzebował takiego rozwiązania – oddźwięk był gigantyczny – dodał Wojtenko.

Nagroda specjalna – imienna – trafiła do prezesa Metra Warszawskiego Jerzego Lejka. Doceniono fakt, że aż 96 proc. podróżnych jest zadowolonych ze świadczonych przez przewoźnika usług. – To ogromny zaszczyt dla mnie i wszystkich pracowników metra. Poddajemy się ocenie warszawiaków od 12 lat. Nie ukrywam, że zawsze oczekiwanie na wynik ankiety przyprawia wszystkich o drżenie serca, ponieważ trudno konkurować z własnym wynikiem z ubiegłego roku, jeśli wypadł on na poziomie 96 procent. Cieszymy się, że potrafimy utrzymać ten standard, ale nie dzieje się to samo – to zbiorowy wysiłek naszych pracowników, ZTM i władz miasta – podkreślił prezes Metra Warszawskiego.

O Kongresie

Tegoroczny Kongres Transportu Publicznego 2016 odbywa się w dniach 24-25 października w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Jak co roku jest okazją do wymiany informacji i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami organizatorów transportu publicznego w ośrodkach miejskich i regionach oraz przewoźników, a także organizacji zrzeszających te podmioty. To kolejna edycja prestiżowego Kongresu Transportu Publicznego, który od kilku lat jest najpopularniejszym miejscem spotkań kilkuset przedstawicieli biznesu, samorządowców, jak również reprezentantów władz i urzędów centralnych, zainteresowanych rozwojem nowoczesnego transportu zbiorowego.

Co roku podczas tego wydarzenia dyskutowane są problemy i szanse stojące przed podmiotami zaangażowanymi w proces tworzenia usług spełniających wymogi nawet najbardziej wymagających pasażerów. W 2014 roku Kongres gościł w Bydgoszczy, a rok wcześniej – w Poznaniu. W 2012 i 2015 władze stolicy były współorganizatorami tego wydarzenia.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź Fabryczna: Węzeł przyjazny dla pieszych?

Przestrzeń

Łódź Fabryczna: Węzeł przyjazny dla pieszych?

Roman Czubiński 24 października 2016

Zachodniopomorskie. Są już przetargi na turystyczne trasy rowerowe

Komunikacja

Zachodniopomorskie. Są już przetargi na turystyczne trasy rowerowe

Rafał Stawecki 24 października 2016

Powstała spółka ElectroMobility Poland

Mobilność

Powstała spółka ElectroMobility Poland

Elżbieta Pałys 24 października 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5