Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Rozbudowa Warszawy Gdańskiej przedłuży się do przyszłego roku

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-07-23 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Rozbudowa Warszawy Gdańskiej przedłuży się do przyszłego roku
fot. fot. Adrian Grycuk, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Rozbudowa stacji Warszawa Gdańska do obsługi zwiększonego ruchu na czas modernizacji linii średnicowej nie zakończy się w październiku tego roku, jak pierwotnie planowano. Zasadnicze roboty jeszcze nie ruszyły. Zmianę harmonogramu przedstawiciele PKP PLK tłumaczą dłuższym procesem uzyskiwania decyzji o ustaleniu lokalizacji linii kolejowej, a także wydłużonym okresem uzgadniania dokumentacji projektowej.

Na początku października zeszłego roku PKP PLK podpisały umowę na rozbudowę stacji Warszawa Gdańska w formuje projektuj i buduj. Celem robót jest poprawa funkcjonalności stacji, w tym przede wszystkim dostosowanie do zwiększonej liczby podróżnych w czasie przebudowy linii średnicowej i przekierowania pociągów z Warszawy Centralnej. Projekt zakłada m.in. budowę schodów ruchomych z tunelu na perony, a także dwóch kładek po stronie zachodniej i wschodniej. Ta druga zostanie połączona z wiaduktem w ciągu Andersa i Mickiewicza.

Kontrakt realizuje firma Sarinż (wcześniej Serso), która zaoferowała wykonanie prac za 77,25 mln zł brutto. Zgodnie z podpisaną umową i zapowiedziami prace powinny zostać wykonane w ciągu 12 miesięcy – czyli do początku października. Pozostało 2,5 miesiąca, tymczasem zasadnicze prace w terenie wciąż nie ruszyły.

Jak informują PKP PLK, projekty budowlane zostały uzgodnione. – Obecnie weryfikowana jest przez PLK dokumentacja wykonawcza i pozyskiwane jest pozwolenie na budowę – mówi Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK. – Zmiana terminu rozpoczęcia prac wynika z dłuższego procesu pozyskiwania decyzji o ustaleniu lokalizacji linii kolejowej (ULLK) oraz wydłużonych uzgodnień projektu budowlanego – dodaje Jakubowski. Decyzja ta oraz uzgodniony projekt budowlany są niezbędne do złożenia wniosku o wydanie pozwolenia na budowę.

Kiedy zatem można spodziewać się realizacji robót? – Rozpoczęcie robót zaplanowane jest na jesień tego roku. Zakończenie inwestycji na stacji Warszawa Gdańska przewidujemy w pierwszym kwartale przyszłego roku, przed planowanymi zmianami w kursowaniu pociągów spowodowanych przebudową układu torów dalekobieżnych na stacji Warszawa Zachodnia – informuje Jakubowski.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Jest umowa na modernizację stacji Warszawa Gdańska

Komunikacja

Jest umowa na modernizację stacji Warszawa Gdańska

inf. pras. oprac. jm 03 października 2019

PKP PLK wybrały wykonawcę dla rozbudowy Warszawy Gdańskiej

Przestrzeń

PKP PLK wybrały wykonawcę dla rozbudowy Warszawy Gdańskiej

Witold Urbanowicz 20 września 2019

Warszawa Gdańska: Po rezygnacji z tunelu oferty nie takie drogie

Przestrzeń

Warszawa Gdańska: Po rezygnacji z tunelu oferty nie takie drogie

Witold Urbanowicz 02 lipca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5