Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Rozbudowa tramwaju w Olsztynie. Czy ZUE odwoła się do sądu?

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-10-02 15:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Rozbudowa tramwaju w Olsztynie. Czy ZUE odwoła się do sądu?
fot. MJ
Jak pisaliśmy, firma ZUE, która wygrała przetarg na rozbudowę sieci tramwajowej w Olsztynie, decyzją Krajowej Izby Odwoławczej ma zostać wykluczona z postępowania. – Ze spokojem oczekujemy na doręczenie nam pisemnego uzasadnienia. Po zapoznaniu się z nim przez nasz zespół prawny będziemy podejmować decyzje w sprawie dalszych kroków, w tym ewentualnych środków zaskarżenia – mówi Karolina Wiłkojć-Żesławska, dyrektor biura zarządu ZUE.

W sierpniu Olsztyn rozstrzygnął przetarg na rozbudowę olsztyńskiej sieci tramwajowej. Zwyciężyła firma ZUE, która złożyła najtańszą ofertę, opiewającą na kwotę 382,25 mln zł. Od decyzji tej odwołało się konsorcjum firm Polimex i Trakcja, które zajęło drugie miejsce. Konkurenci zarzucili ZUE niespełnienie wymogu odpowiedniego doświadczenia w realizacji obiektów inżynieryjnych. Krakowska firma wskazała, że brała udział w modernizacji mostu kolejowego nad Dunajcem, a – jak podkreślają odwołujący – ZUE nie dobudował trzech przęseł kratowych.

W mijającym tygodniu Krajowa Izba Odwoławcza przychyliła się do racji odwołujących. Arbutrzy nakazali zamawiającemu unieważnienie czynności wyboru najkorzystniejszej oferty wykluczenie z postępowania wykonawcy ZUE spółka akcyjna z siedzibą w Krakowie i uznania jego oferty za odrzuconą i dokonanie ponownej oceny ofert.

– Spodziewaliśmy się odmiennego rozstrzygnięcia, tym niemniej w sprawach spornych przed KIO zawsze któraś ze stron jest niezadowolona z zapadłego wyroku. Prawo przewiduje w takim wypadku możliwość złożenia skargi do sądu, która jest proceduralnym i profesjonalnym środkiem do prowadzenia polemiki z treścią rozstrzygnięcia. Ze spokojem oczekujemy na doręczenie nam pisemnego uzasadnienia. Po zapoznaniu się z nim przez nasz zespół prawny będziemy podejmować decyzje w sprawie dalszych kroków, w tym ewentualnych środków zaskarżenia – mówi Karolina Wiłkojć-Żesławska, dyrektor biura zarządu ZUE.

Ewentualne odwołanie od decyzji KIO nie musi jednak oznaczać wstrzymania całej procedury przetargowej. Zamawiający może rozstrzygnąć postępowanie i podpisać umowę, po wypełnieniu formalności, z nowo wybranym wykonawcą.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Olsztyn w pełni przejmuje tramwajowe torowiska

Przestrzeń

Olsztyn w pełni przejmuje tramwajowe torowiska

Przemysław Farsewicz 08 września 2020

Olsztyn. Jest odwołanie od wyboru wykonawcy rozbudowy tramwaju

Przestrzeń

Olsztyn. Jest odwołanie od wyboru wykonawcy rozbudowy tramwaju

Przemysław Farsewicz 03 września 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5