Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Mobilność

Rowery elektryczne wjechały do Bydgoszczy

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2022-04-22 09:41
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. ZDMiKP Bydgoszcz

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Rowery elektryczne wjechały do Bydgoszczy
fot. ZDMiKP w Bydgoszczy
Jedna z firm zajmujących się wypożyczeniem hulajnóg w Bydgoszczy, rozszerza swoją usługę o rowery elektryczne. Start usługi zaplanowano w sobotę 23 kwietnia. Początkowo na bydgoskich ulicach rozstawianych ma zostać 100 rowerów, a liczba ta może zostać zwiększona nawet do 300.

Strefy rozstawienia rowerów oraz cała mapa operacyjna ma się pokrywać z mapą hulajnóg, które już od dawna można wypożyczyć w Bydgoszczy.

W związku z uruchomieniem usługi wynajmu rowerów elektrycznych, Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy prosi o szczególną uwagę w kwestiach porządkowych, estetycznych, jak i zachowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Użytkownicy hulajnóg oraz nowych rowerów, mogą pozostawić wypożyczone pojazdy w bezpiecznym miejscu i zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dopuszcza się postój roweru, hulajnogi elektrycznej lub urządzenia transportu osobistego na chodniku w miejscu do tego przeznaczonym, a w razie braku takiego miejsca – jak najbliżej zewnętrznej krawędzi chodnika najbardziej oddalonej od jezdni oraz równolegle do tej krawędzi, przy zachowaniu przejścia pieszym (nie powinna być mniejsza niż 1,5 m).

Służby mundurowe będą mogły podejmować interwencje w odniesieniu do nieprawidłowo zaparkowanych rowerów oraz będzie możliwość ich usuwania. Stawka za usunięcie hulajnogi/roweru została ustalona w wysokości 128 zł, a za przechowywanie roweru na parkingu strzeżonym, za każdą dobę - 24 zł.

Warto pamiętać, że mieszkańcy nadal mogą korzystać z Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego (BRA). Pierwsze 20 minut jazdy jest bezpłatne.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5