Partner serwisu
Przestrzeń

Rowerowy kwiecień. Nextbike na ulicach kolejnych kilkunastu polskich miast

Dalej Wstecz
Data publikacji:
03-04-2024
Ostatnia modyfikacja:
03-04-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. Nextbike

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Rowerowy kwiecień. Nextbike na ulicach kolejnych kilkunastu polskich miast
fot. UM Warszawa
Na przełomie marca i kwietnia sezon rowerowy Nextbike rozkręcił się na dobre. Niemal 3 tys. rowerów wyjechało na ulice 11 polskich miast. Na mieszkańców kilku z nich czekają nowinki technologiczne, dzięki którym będą mogli korzystać z zupełnie nowych pojazdów bez konieczności przypinania ich elektrozamkami.

29 marca sezon rowerowy wystartował w Jastrzębiu Zdroju, a po świętach Wielkanocnych jednoślady Nextbike zostały udostępnione w Białymstoku, Grodzisku Mazowieckim, Piotrkowie Trybunalskim, Żyrardowie, Częstochowie, Koszalinie, Ostrowie Wielkopolskim, Tarnowie, Tychowie i w Łodzi, gdzie wystartował całkowicie nowy system. W Koninie sezon wystartuje 4 kwietnia i potrwa do 30 listopada.

Mieszkańców Żyrardowa, Częstochowy i Konina na stacjach przywitają rowery czwartej generacji. Oznacza to, że bezpowrotnie zniknęły elektrozamki, do których trzeba było w poprzednich latach wprowadzać rowery. Ich miejsce zajmuje blokada typu „o-lock”, która jest wbudowana w tylne koło każdego roweru. Zamek ten posiada również funkcję umożliwiającą bezpieczny postój bez kończenia wypożyczenia.– Nowe rowery są wypożyczane i zwracane przez aplikację na zasadzie „scan & ride”. To innowacyjne rozwiązanie sprawia, że korzystanie z jednośladów staje się jeszcze bardziej dostępne i przyjemne dla użytkowników. Podobna zmiana technologiczna, której dokonaliśmy w Warszawie, zwiększyła zainteresowanie systemem o ponad 30 proc. rok do roku. Jesteśmy przekonani, że także w mniejszych miejscowościach takich jak Żyrardów, Częstochowa i Konin modernizacja systemu na nowo rozbudzi zainteresowanie mieszkańców naszmi rowerami, dając im czystą radość z jazdy i silnie przyczyniając się do dalszego rozwoju zrównoważonego transportu publicznego – mówi Marcin Sałański, szef komunikacji w Nextbike.

Kwiecień poza startem kolejnych systemów jest też dla marki Nextbike szczególnie wyjątkowy, ze względu na powrót do Łodzi po ponad 4 latach. W sezonach 2016-2019 łódzki system, obsługiwany przez Nextbike, zyskał ogromną popularność, osiągając łącznie ponad 6 milionów wypożyczeń. Od 2 kwietnia Łódzki Rower Publiczny jest dostępny w nowej odsłonie, po ekspresowym tempie prac wdrożeniowych - Nextbike zbudował bowiem system liczący 120 stacji i 1200 rowerów czwartej generacji w ciągu miesiąca od podpisania umowy.

Aplikacja Nextbike obsługuje w tej chwili ponad 300 miast w 27 krajach Europy, w tym 70 miast w Polsce. Systemy rowerów publicznych istnieją w Polsce od 2008 roku, a największym z nich jest warszawskie Veturilo, Wrocławski Rower Miejski, a od lutego tego roku także Metrorower, działający na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5