Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Mobilność

Rowerowy boom w Wiedniu! Rekordowe wzrosty w maju

Dalej Wstecz
Autor:

Łukasz Malinowski

Data publikacji:
2020-06-20 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Biuro Miasta Wiednia

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Rowerowy boom w Wiedniu! Rekordowe wzrosty w maju
fot. StephanDoleschal
Mieszkańcy Wiednia stawiają na dwa kółka. W maju tego roku w austriackiej stolicy ruch rowerowy wzrósł o 45% względem roku poprzedniego. To świetny wynik, a mówimy o mieście, w którym ten środek transportu był już wcześniej bardzo popularny.

Z aktualnej analizy VCÖ (Austriacki Związek Ruchu) wynika, że w maju w trzynastu punktach liczących ruch rowerowy odnotowano o 45% więcej rowerzystów niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. W dni powszednie odnotowywano wzrosty na poziomie ok. 30%, zaś w weekendy sięgały one nawet 71%. W maju roku 2019 zliczono 675 tys. rowerzystów, zaś w tym roku 981 tys.

- Coraz więcej wiedeńczyków odkrywa, że rower jest idealnym środkiem transportu. Jazda na rowerze jest zdrowa, utrzymuje kondycję, jest zabawna, a zamiast paliwa spalane są kalorie - wylicza rzecznik VCÖ, Christian Gratzer.

Szczegółowa analiza poszczególnych miejsc liczenia ruchu rowerowego pokazuje, że najliczniejsi rowerzyści przejeżdżają przez Opernring (wzrost 23,8%), gdzie odnotowano ich ponad 170 tys. Powyżej 100 tys. osób odnotowane zostało także w punktach Praterstern, Lasallestraße i Operngasse. W tym ostatnim odnotowano niewielki spadek liczby przejeżdżających, co jest wynikiem zamknięcie pobliskiego Uniwersytetu Technicznego. Największy wzrost procentowy nastąpił w stacji liczenia w Wienzeile, gdzie liczba rowerzystów wzrosła o 130% oraz w Liesingbach.

- Coraz więcej wiedeńczyków przyczynia się w istotny sposób do zmniejszenia problemów związanych z ruchem drogowym i ochroną środowiska poprzez jazdę rowerem. Teraz to zależy od polityków na poziomie miasta i dzielnicy. Istniejące wąskie gardła muszą zostać szybko usunięte, rowerzyści muszą mieć więcej miejsca, a kolejne projekty ścieżek rowerowych są priorytetowe - podkreślił rzecznik VCÖ, Gratzer.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że władze Wiednia od samego początku pandemii wskazywały na rower jako najbezpieczniejszy w obecnych czasach środek transportu, który pozwala na zachowanie odpowiedniego dystansu. Miasto podjęło decyzję o wyznaczeniu dodatkowych dróg rowerowych na najczęściej wykorzystywanych trasach. Jak widać te apele i działania przyniosły wymierne efekty.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Rower dobry na pandemię. Sprzedaż rośnie na całym świecie!

Mobilność

Rower dobry na pandemię. Sprzedaż rośnie na całym świecie!

Łukasz Malinowski 14 czerwca 2020

Wiedeń: Pierwsza tymczasowa trasa rowerowa otwarta

Mobilność

Wiedeń: Pierwsza tymczasowa trasa rowerowa otwarta

Eurocomm-PR/simetra 08 maja 2020

MJN apeluje o tymczasowe pasy rowerowe w Warszawie

Mobilność

MJN apeluje o tymczasowe pasy rowerowe w Warszawie

simetra 01 maja 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5