Partnerzy serwisu:
Mobilność

Rowerem, samochodem czy tramwajem? W Gdańsku trwa badanie mobilności mieszkańców

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Rösler

Data publikacji:
2021-10-07 09:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. UM Gdańsk

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Rowerem, samochodem czy tramwajem? W Gdańsku trwa badanie mobilności mieszkańców
Fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl
Od 6 do 28 października 2021 roku w wylosowanych gospodarstwach domowych z południowych dzielnic Gdańska oraz gmin: Żukowo, Kolbudy i Pruszcz Gdański, ankieterzy zapytają mieszkańców o sposoby przemieszczania się do pracy, szkoły, na zakupy lub do domu.

Celem tego badania będzie poznanie codziennych zachowań komunikacyjnych pasażerów transportu publicznego, użytkowników samochodów osobowych, rowerzystów oraz pieszych. Zebrane podczas badania informacje zostaną wykorzystane do analiz zmierzających do wytyczenia optymalnego przebiegu drugiej linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

Podczas badania ankieterzy będą odwiedzać wylosowane gospodarstwa domowe i pytać ich mieszkańców o to, jak na co dzień przemieszczają się do pracy, szkoły, na zakupy lub do domu. Pytania będą dotyczyły środków transportu oraz czasu podroży. Jeden wywiad będzie trwał około 10 minut. W każdym gospodarstwie w badaniu może wziąć udział każda osoba w wieku powyżej 6 lat.

O odpowiedzi w imieniu najmłodszych mieszkańców poproszeni zostaną ich rodzice lub opiekunowie. Badanie będą realizowali ankieterzy PBS. Każdy z nich będzie wyposażony w imienny identyfikator.

Udział w badaniu jest dobrowolny. Informacje zebrane przez ankieterów podczas wywiadu nie będą wykorzystane w sposób pozwalający na zidentyfikowanie pytanej osoby. Wyniki badania będą analizowane jedynie w postaci zbiorczych zestawień statystycznych.

Firma, która będzie realizowała badanie, posiada certyfikat Programu Kontroli Jakości Pracy Ankieterów, który gwarantuje, że badanie zostanie wykonane rzetelnie i zgodnie z surowymi normami jakości obowiązującymi w badaniach rynku i opinii. Przetwarzanie danych zebranych podczas badania będzie się odbywało w sposób bezpieczny i zgodny z wymogami prawa.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Piętrusy Volvo dotrą do Hong Kongu

Komunikacja

Piętrusy Volvo dotrą do Hong Kongu

Jakub Rösler 12 października 2021

Prezes TW: Nie rezygnujemy z żadnej inwestycji, niektóre musimy przesunąć

Przestrzeń

Prezes TW: Nie rezygnujemy z żadnej inwestycji, niektóre musimy przesunąć

Witold Urbanowicz 12 października 2021

Starachowice z trzema ofertami na centrum przesiadkowe

Przestrzeń

Starachowice z trzema ofertami na centrum przesiadkowe

Przemysław Farsewicz 12 października 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5