Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Rowerem do metra. Wiaty rowerowe przy stacjach

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
17-12-2020
Ostatnia modyfikacja:
26-11-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa ZDM Warszawa

Podziel się ze znajomymi:

Warszawski ZDM poprawia komfort rowerzystów. Na Ursynowie drogowcy rozpoczęli montaż sześciu wiat rowerowych przy czterech stacjach metra. Wszystkie powinny zostać ustawione do świąt, a w przyszłym roku zostaną wyposażone w stojaki. To zadanie realizowane jest w ramach budżetu obywatelskiego.

Projekt mieszkańcy zgłosili do przyszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Zagłosowały za nim 2093 osoby, dzięki czemu został wybrany do realizacji. Prace miały rozpocząć wiosną przyszłego roku, jednak okazało się, że ZDM może je przeprowadzić znacznie wcześniej.

Jest to możliwe w ramach umowy z firmą A2HM Trade na dostawę wiat rowerowych na 90 przyszkolnych parkingach (w ramach realizacji innego zadania z budżetu obywatelskiego). Dzięki niższej niż się ZDM spodziewał cenie wiat, udało się zamówić 10 dodatkowych w ramach prawa opcji. Cztery z nich trafiły dodatkowo do placówek edukacyjnych, zaś pozostałe sześć montowanych jest na Ursynowie.

Instalacja wiat rozpoczęła się tam w zeszłym tygodniu. Objęła wskazane przez autora projektu i zaakceptowane przez nas sześć lokalizacji przy czterech stacjach metra. Konstrukcje postawione są już w pięciu miejscach:

  • przy południowo-zachodnim wyjściu ze stacji metra Kabaty,
  • przy północno-wschodnim wyjściu ze stacji metra Kabaty,
  • przy północno-zachodnim wyjściu ze stacji metra Natolin,
  • przy południowo-wschodnim wyjściu ze stacji metra Imielin,
  • przy stacji metra Ursynów na wysokości ul. Wiolinowej 12.

Prace w szóstej lokalizacji, czyli przy południowo-wschodnim wyjściu ze stacji metra Natolin właśnie się rozpoczęły. Wiata powinna zostać tam zamontowana do końca tego tygodnia. Do świąt Bożego Narodzenia we wszystkich miejscach będą jeszcze prowadzone drobne prace wykończeniowe.

Ale to nie zakończy realizacji projektu. Do pełni szczęścia trzeba jeszcze część wiat wyposażyć w stojaki rowerowe. Zostaną zamontowane je na początku roku. Każda wiata zmieści pod dachem co najmniej 10 stojaków, czyli 20 rowerów.

Takie zadaszone parkingi będą bardzo przydatne. Znacznie poprawią miłośnikom dwóch kółek komfort korzystania z roweru. Nawet w deszczu czy śniegu będą mogli zaparkować lub przygotować się do drogi w miejscu chroniącym od opadów.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Francja: Rowerem-karawanem w ostatnią podróż

Mobilność

Francja: Rowerem-karawanem w ostatnią podróż

simetra 31 października 2022

Łódź: Nowy ciąg pieszo-rowerowy przy parku

Mobilność

Łódź: Nowy ciąg pieszo-rowerowy przy parku

Roman Czubiński 01 października 2022

Pozostałe z wątku:

Francja: Rowerem-karawanem w ostatnią podróż

Mobilność

Francja: Rowerem-karawanem w ostatnią podróż

simetra 31 października 2022

Łódź: Nowy ciąg pieszo-rowerowy przy parku

Mobilność

Łódź: Nowy ciąg pieszo-rowerowy przy parku

Roman Czubiński 01 października 2022

Najnowsze wiadomości:

Kongresy
Konferencje
Seminaria
OFERTY PRACY
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5