Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Rosja: UKWZ z pierwszym tramwajem dla Taganrogu

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-08-19 17:24
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Rosja: UKWZ z pierwszym tramwajem dla Taganrogu
fot. UKWZ
Ust-Katawskij Wagonostroitielnyj Zawod (UKWZ), niegdyś tramwajowa potęga ZSRR, wychodzi na prostą i realizuje kolejne zamówienia. W tym roku zakład dostarczył bądź dostarczy nowe tramwaje do Czelabińska, Magnitogorska, Moskwy i Taganrogu. Do tego ostatniego miasta, gdzie niedawno podpisano koncesję na odnowienie sieci tramwajowej, przyjechał już pierwszy tramwaj nowej serii – w pełni niskopodłogowy, jednoczłonowy pojazd, który swoją premierę miał w tym roku.

UKWZ jest znany przede wszystkim z wagonów KTM-5, charakteryzujących się prostą i tanią konstrukcją, które można było spotkać niemal we wszystkich miastach Związku Radzieckiego. W latach 1969-1992 wyprodukowano ponad 14 tys. takich wagonów. W 2018 r zakłady stanęły na skraju bankructwa. Ratunkiem okazało się przejęcie fabryki przez Roskosmos.

W 2019 r. UKWZ zdobył cztery kontrakty: na dostawę 15 tramwajów do Magnitogorska i 35 do Krasnodaru. W zeszłym roku zakład dostarczył 53 wagony – do Nowokuźniecka, Krasnodaru i Magnitogorska.

Jak chwali się producent, w tym roku pierwsze nowe tramwaje dotarły już do Czelabińska i Taganrogu. Do końca roku to pierwsze miasto otrzyma łącznie 30 wagonów, a drugie – 10. Natomiast do Moskwy przyjechać ma 40 wagonów. UKWZ wygrał też przetarg na 20 wagonów dla Magnitogorska.

W sumie do Taganrogu w latach 2021-2022 przyjedzie 60 tramwajów 71-628 – to nowy, w pełni niskopodłogowy jednoczłonowy tramwaj, który swoją premierę miał w tym roku. Zamówienie jest realizowane, w ramach umowy koncesyjnej na modernizację infrastruktury i floty, zawartej między miastem a firmą Sinara.

Obecnie zdolność produkcyjna zakładu wynosi 120 wagonów rocznie. Biorąc pod uwagę ogromne potrzeby taborowe, wiosną przyszłego roku ma zostać otwarta nowa linia produkcyjna i montażowa.Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Bielsko-Biała: Tym razem dwie oferty na dostawę przegubowców

Komunikacja

Bielsko-Biała: Tym razem dwie oferty na dostawę przegubowców

Witold Urbanowicz 19 sierpnia 2021

Kazachstan: Pawłodar wierny marce KTM

Komunikacja

Kazachstan: Pawłodar wierny marce KTM

Kasper Fiszer 28 sierpnia 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5