Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Rosja: UKWZ z pierwszym tramwajem dla Taganrogu

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
19-08-2021
Ostatnia modyfikacja:
25-11-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Rosja: UKWZ z pierwszym tramwajem dla Taganrogu
fot. UKWZ
Ust-Katawskij Wagonostroitielnyj Zawod (UKWZ), niegdyś tramwajowa potęga ZSRR, wychodzi na prostą i realizuje kolejne zamówienia. W tym roku zakład dostarczył bądź dostarczy nowe tramwaje do Czelabińska, Magnitogorska, Moskwy i Taganrogu. Do tego ostatniego miasta, gdzie niedawno podpisano koncesję na odnowienie sieci tramwajowej, przyjechał już pierwszy tramwaj nowej serii – w pełni niskopodłogowy, jednoczłonowy pojazd, który swoją premierę miał w tym roku.

UKWZ jest znany przede wszystkim z wagonów KTM-5, charakteryzujących się prostą i tanią konstrukcją, które można było spotkać niemal we wszystkich miastach Związku Radzieckiego. W latach 1969-1992 wyprodukowano ponad 14 tys. takich wagonów. W 2018 r zakłady stanęły na skraju bankructwa. Ratunkiem okazało się przejęcie fabryki przez Roskosmos.

W 2019 r. UKWZ zdobył cztery kontrakty: na dostawę 15 tramwajów do Magnitogorska i 35 do Krasnodaru. W zeszłym roku zakład dostarczył 53 wagony – do Nowokuźniecka, Krasnodaru i Magnitogorska.

Jak chwali się producent, w tym roku pierwsze nowe tramwaje dotarły już do Czelabińska i Taganrogu. Do końca roku to pierwsze miasto otrzyma łącznie 30 wagonów, a drugie – 10. Natomiast do Moskwy przyjechać ma 40 wagonów. UKWZ wygrał też przetarg na 20 wagonów dla Magnitogorska.

W sumie do Taganrogu w latach 2021-2022 przyjedzie 60 tramwajów 71-628 – to nowy, w pełni niskopodłogowy jednoczłonowy tramwaj, który swoją premierę miał w tym roku. Zamówienie jest realizowane, w ramach umowy koncesyjnej na modernizację infrastruktury i floty, zawartej między miastem a firmą Sinara.

Obecnie zdolność produkcyjna zakładu wynosi 120 wagonów rocznie. Biorąc pod uwagę ogromne potrzeby taborowe, wiosną przyszłego roku ma zostać otwarta nowa linia produkcyjna i montażowa.Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

UKWZ z koncepcją swojego nowego „retro tramwaju”

Przestrzeń

UKWZ z koncepcją swojego nowego „retro tramwaju”

Witold Urbanowicz 14 listopada 2021

Zobacz również:

UKWZ z koncepcją swojego nowego „retro tramwaju”

Przestrzeń

UKWZ z koncepcją swojego nowego „retro tramwaju”

Witold Urbanowicz 14 listopada 2021

Najnowsze wiadomości:

Kongresy
Konferencje
Seminaria
OFERTY PRACY
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5