Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Robert Biedroń: Smart City to plusy, ale też zagrożenia

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
19-09-2017
Ostatnia modyfikacja:
13-03-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Robert Biedroń: Smart City to plusy, ale też zagrożenia
fot.
– Chcemy być zielonym miastem nowej generacji, mamy ambitne cele, aby zasady smart city wprowadzać w praktyce – mówił prezydent Słupka Robert Biedroń podczas Pomorskiego Forum Inteligentnego Miasta. – Chcemy inwestować nie tylko w technologię, ale też w „smart citizens”, aby mieszkańcy partycypowali w życiu swojego miasta.

Biedroń był jednym z gospodarzy forum zorganizowanego we wtorek w Słupsku przez TOR Konferencje. Tematy to m.in. zintegrowane węzły przesiadkowe, inteligentne oświetlenie miejskie czy smart ticketing. W tym ostatnim temacie pomorskie miasto jest na bieżąco, bo kilka dni temu podpisano m.in. umowy na dofinansowanie biletu elektronicznego w tym miescie w ramach funduszy z RPO województwa pomorskiego.

– Dyskusja o smart city musi wyjść poza tę salę. Mieszkańcy powinni wiedzieć, dlaczego to robimy. Chodzi też o to by pokazywać także zagrożenia. W końcu gromadzenie danych czy monitoring to rzeczy które mogą wpływać na swobody obywatelskie - mówił Biedroń.

– W Słupsku wiele już zrobiliśmy, ale wiele jeszcze przed nami. Powołaliśmy zespół, który pracuje nad rozwiązaniami szczegółowymi. Pracujemy nad kartą metropolitalną – zaznaczał.

Wspólny bilet to nie wszystko. – W ubiegłym tygodniu podpisaliśmy umowę z urzędem marszałkowskim na budowę węzła transportowego przy dworcu kolejowym. Tysiące osób będą się tam przesiadały. To potencjał, który warto wykorzystać – mówił prezydent miasta.

Na koniec zastrzegł, że Słupsk nie będzie się rozwijał bez wsparcia Warszawy. – Kibicujmy dalszemu rozwojowi naszego regionu. Ale nie będziemy mieli szans na skok cywilizacyjny, jeśli zabraknie drogi S6 i drugiego toru na linii kolejowej ze Szczecina do Gdańska – zaznaczył.
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

W Smart City tylko SmartInfo!

Felietony i komentarze

W Smart City tylko SmartInfo!

Mikołaj Kwiatkowski 07 stycznia 2020

Szef Biura Cyfryzacji stolicy: Warszawa staje się smart city

Przestrzeń

Zobacz również:

W Smart City tylko SmartInfo!

Felietony i komentarze

W Smart City tylko SmartInfo!

Mikołaj Kwiatkowski 07 stycznia 2020

Szef Biura Cyfryzacji stolicy: Warszawa staje się smart city

Przestrzeń

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5