Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Robert Biedroń: Smart City to plusy, ale też zagrożenia

Dalej Wstecz
Autor:

Michał Szymajda

Data publikacji:
2017-09-19 15:23
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Robert Biedroń: Smart City to plusy, ale też zagrożenia
fot.
– Chcemy być zielonym miastem nowej generacji, mamy ambitne cele, aby zasady smart city wprowadzać w praktyce – mówił prezydent Słupka Robert Biedroń podczas Pomorskiego Forum Inteligentnego Miasta. – Chcemy inwestować nie tylko w technologię, ale też w „smart citizens”, aby mieszkańcy partycypowali w życiu swojego miasta.

Biedroń był jednym z gospodarzy forum zorganizowanego we wtorek w Słupsku przez TOR Konferencje. Tematy to m.in. zintegrowane węzły przesiadkowe, inteligentne oświetlenie miejskie czy smart ticketing. W tym ostatnim temacie pomorskie miasto jest na bieżąco, bo kilka dni temu podpisano m.in. umowy na dofinansowanie biletu elektronicznego w tym miescie w ramach funduszy z RPO województwa pomorskiego.

– Dyskusja o smart city musi wyjść poza tę salę. Mieszkańcy powinni wiedzieć, dlaczego to robimy. Chodzi też o to by pokazywać także zagrożenia. W końcu gromadzenie danych czy monitoring to rzeczy które mogą wpływać na swobody obywatelskie - mówił Biedroń.

– W Słupsku wiele już zrobiliśmy, ale wiele jeszcze przed nami. Powołaliśmy zespół, który pracuje nad rozwiązaniami szczegółowymi. Pracujemy nad kartą metropolitalną – zaznaczał.

Wspólny bilet to nie wszystko. – W ubiegłym tygodniu podpisaliśmy umowę z urzędem marszałkowskim na budowę węzła transportowego przy dworcu kolejowym. Tysiące osób będą się tam przesiadały. To potencjał, który warto wykorzystać – mówił prezydent miasta.

Na koniec zastrzegł, że Słupsk nie będzie się rozwijał bez wsparcia Warszawy. – Kibicujmy dalszemu rozwojowi naszego regionu. Ale nie będziemy mieli szans na skok cywilizacyjny, jeśli zabraknie drogi S6 i drugiego toru na linii kolejowej ze Szczecina do Gdańska – zaznaczył.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Smart city to nie tylko technologie

Komunikacja

Smart city to nie tylko technologie

Kasper Fiszer 11 maja 2017

Smart Parking. Kierowca już nie będzie musiał szukać miejsca

Przestrzeń

Smart Parking. Kierowca już nie będzie musiał szukać miejsca

Martyn Janduła 17 października 2016

Technologia społecznie wrażliwa – Smart City 3.0 [ROZMOWA]

Mobilność

Technologia społecznie wrażliwa – Smart City 3.0 [ROZMOWA]

Olga Plesińska 07 czerwca 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5