Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Rewolucja przystankowa w Krośnie i okolicach

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-06-19 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Rewolucja przystankowa w Krośnie i okolicach
fot. Aktron, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Krosno ogłosiło spory przetarg na budowę i przebudowę przystanków – zatok i wiat. Projekt, realizowany ze środków unijnych, obejmuje teren sześciu gmin. W samym tylko Krośnie ustawione zostaną 52 nowe wiaty.

Krosno ogłosiło przetarg na budowę i przebudowę infrastruktury przystankowej. Zamówienie jest podzielone na siedem części i obejmuje budowę i przebudowę zatok autobusowych, dostawę i montaż wiat autobusowych, budowę parkingów, budowę i przebudowę przystanków autobusowych.

Pierwsza część obejmuje przebudowę zatok przystankowych – dwóch przy Wojska Polskiego i jednej przy Żwirki i Wigury w Krośnie. Prace przewidują m.in. wydłużenie zatok i poszerzenie peronów. Drugie zadanie zakłada dostawę i montaż na terenie Krosna 52 dwóch przystankowych wraz z dostawą kilku kamer.

Przedmiotem trzeciej części, obejmującej gminę Korczyna, jest budowa dwóch zatok, dostawa pięciu wiat, oraz zakup tablicy elektronicznej do umieszczenia na przystanku Korczyna – Rynek. Kolejna część zostanie wykonana na terenie gminy Miejsce Piastowe. Przewidziano przebudowę dróg powiatowych, budowę parkingu przesiadkowego oraz przystanku autobusowego. Na terenie gminy Krościenko Wyżne w ramach piątej części zaplanowano wymianę bądź budowę trzynastu wiat. Szósta część zostanie zrealizowana na terenie gminy Chorkówka. Zakres prac obejmuje przebudowę 13 istniejących oraz budowę 6 nowych przystanków. Ostatnia część zostanie wykonana na terenie gminy Wojaszkówka. Przewidziano budowa parkingu "Parkuj i jedź" dla minimum 14 samochodów osobowych i 2 autobusów wraz z wiatą przystankową.

Termin składania ofert mija 24 lipca. W każdym przypadku o wyborze zadecydują cena (60%) oraz okres gwarancji jakości i rękojmi za wady (40%). Zamówienie ma zostać wykonane do 8 października.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Połowa Polaków właściwie nie ma jak dojechać do miasta

Przestrzeń

Połowa Polaków właściwie nie ma jak dojechać do miasta

Jakub Dybalski 07 lutego 2018

Poznań. Na Wildzie przystanki wiedeńskie gotowe

Komunikacja

Poznań. Na Wildzie przystanki wiedeńskie gotowe

Jan Gładysiak 24 listopada 2017

Łódź: Porządkowanie przystanków busów

Komunikacja

Łódź: Porządkowanie przystanków busów

Kasper Fiszer 05 kwietnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5