Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Rewolucja na WKD: Pociągi częściej od grudnia

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-11-21 11:55
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Rewolucja na WKD: Pociągi częściej od grudnia
fot. Martyn Janduła
W grudniu zmieni się rozkład Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Zgodnie z zapowiedziami uruchomione zostaną dodatkowe pociągi, dzięki czemu WKD będzie jeździła częściej – przez cały szczyt co 10 minut, poza szczytem co 15 minut i w dni wolne co 20 minut. Skróci się też nieznacznie czas podróży.

Tradycyjnie w grudniu przewoźnicy kolejowi zmieniają rozkład jazdy pociągów. Dotyczy to także w pełni samorządowej Warszawskiej Kolei Dojazdowej, dysponującej własną, wydzieloną infrastrukturą. Tutaj jednak zmiany mają głębszy charakter. W dni powszednie zostanie uruchomionych 31 dodatkowych pociągów, a w weekendy i święta – 32 dodatkowe pociągi. Czas jazdy w relacji Warszawa Śródmieście WKD – Grodzisk Mazowiecki Radońska skróci się o 2 minuty do 55 minut, natomiast na trasie do Milanówka – o 2-4 minuty do 48 minut.

Wszystkie pociągi kończące w Komorowie zostaną wydłużone do Podkowy Leśnej Głównej. Na odcinku od Warszawy do Podkowy Leśnej podstawowa częstotliwość w godzinach szczytu wynosić będzie co 10 minut, a poza szczytem – co 15 minut. Godziny odjazdów z Warszawy Śródmieście WKD do Grodziska i Milanówka w dni robocze pozostają bez zmian (odpowiednio 20 i 50 minut po pełnej godzinie).

W weekendy i święta pociągi będą jeździć pomiędzy Warszawą a Podkową trasie co 20 minut (odjazdy z Warszawy Śródmieście 20 minut po każdej pełnej godzinie do Grodziska, 40 minut po każdej pełnej godzinie do Milanówka i o pełnej godziny do Podkowy Leśnej).

Zmienią się godziny odjazdów ze stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska – 31 lub 41 minut po każdej pełnej godzinie w dni robocze w zależności od pory dnia (z wyłączeniem kursów w godzinach szczytu) oraz 31 minut po każdej pełnej godzinie w soboty, niedziele i święta. Z przystanku Milanówek Grudów pociągi będą odjeżdżać 8 minut po pełnej godzinie w dni robocze oraz 58 minut po pełnej godzinie w dni wolne.

Zwiększenie częstotliwości kursowania pociągów jest możliwe dzięki przeprowadzonej przez WKD modernizacji infrastruktury i zwiększeniu napięcia w sieci, a także zakupie nowego taboru. Przewoźnik podkreśla, że nowy rozkład jest jednym z kilku etapów modyfikacji oferty przewozowej – w ciągu 2017 r. planowane jest sukcesywne zwiększanie liczby kierowanych do ruchu składów. Pozwoli to na uzupełnienie występujących jeszcze niedoborów w całokształcie oferty i przygotowanie się do znacznego wzrostu liczby podróżnych w związku z szykowanym remontem równoległej linii kolejowej na odcinku do Grodziska Mazowieckiego. Dodatkowe składy będą mogły być wprowadzane bez modyfikacji zasadniczej konstrukcji rozkładu.

WKD informuje ponadto, że wydłużenie pociągów z Komorowa do Podkowy Leśnej podyktowane jest korzystniejszym układem torowym pod kątem zawracania składów. Wprowadzenie równych odstępów oznaczać będzie też konieczność wydłużenia postoju niektórych pociągów do Grodziska na stacji Podkowa Leśna Główna do pięciu minut. Podyktowane jest to przepustowością jednotorowej linii do Grodziska. WKD liczy też na bardziej równomierne obłożenie kursów dzięki wprowadzeniu jednolitej częstotliwości co 10 minut w szczycie (zamiast dotychczasowych nierównomiernych odstępów co 7,5 min. lub co 15 min).

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wszystkie nowe pociągi WKD już wożą pasażerów

Komunikacja

Wszystkie nowe pociągi WKD już wożą pasażerów

jm, inf. pras. 26 sierpnia 2016

Informacyjna rewolucja WKD. Kończy się montaż ekranów na peronach

Przestrzeń

Informacyjna rewolucja WKD. Kończy się montaż ekranów na peronach

Witold Urbanowicz 16 sierpnia 2016

WKD szykuje dalsze remonty torów – już we wrześniu i październiku

Komunikacja

WKD szykuje dalsze remonty torów – już we wrześniu i październiku

Witold Urbanowicz 10 sierpnia 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5