Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Rewitalizacja Łodzi: W weekend zamknięcie Sienkiewicza

Dalej Wstecz
Data publikacji:
10-05-2019
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Rewitalizacja Łodzi: W weekend zamknięcie Sienkiewicza
wiz. Urząd Miasta Łodzi
Odcinek ul. Sienkiewicza między al. Piłsudskiego a Tuwima będzie kolejną ulicą poddaną przebudowie w ramach rewitalizacji obszarowej centrum Łodzi. Jego modernizacja obejmie infrastrukturę podziemną, chodniki i nawierzchnię jezdni, na której powstaną wyniesione skrzyżowania. Wcześniej jednak należy liczyć się z dużymi utrudnieniami w poruszaniu się po centrum komunikacją miejską lub samochodem.

Ze względu na rolę ul. Sienkiewicza w systemie transportowym miasta (najbliższa ulica równoległa do deptakowej Piotrkowskiej po jej wschodniej stronie) władze Łodzi nie zdecydowały się na ograniczenie ruchu samochodowego, tak jak (przed rozpoczęciem robót drogowych w ramach rewitalizacji) miało to miejsce na pobliskiej Kilińskiego. Przewidziano tylko infrastrukturę wymuszającą na kierowcach przestrzeganie ograniczeń prędkości. – Ruch samochodowy zostanie uspokojony poprzez wyniesienie jezdni w miejscach skrzyżowań dróg oraz przejść dla pieszych – zapowiada Andrzej Mikołajewski z ZIM.

Inną zmianą będzie wydzielenie miejsc parkingowych. Jak na wszystkich ulicach przebudowywanych podczas rewitalizacji, chodniki zostaną wymienione na nowe (w pełni dostosowane do potrzeb użytkowników niepełnosprawnych i z ograniczoną mobilnością), a piesi otrzymają do dyspozycji ławki. Inne meble miejskie, które pojawią się na Sienkiewicza, to stojaki na rowery i kosze na śmieci. Do spacerów po ulicy mają zachęcać też drzewa (niektóre – z podświetlanymi koronami) i zieleń ozdobna.

Przy okazji modernizacji miejskie spółki przeprowadzą remont instalacji podziemnej. Przebudowana zostanie sieć energetyczna, wodociąg i gazociąg. Prace na tym odcinku Sienkiewicza mają zakończyć się jesienią. W kolejnym sezonie podobny zakres prac ma zostać wykonany między Tuwima a Narutowicza.

Przebudowa ulicy rozpocznie się w nocy z soboty na niedzielę. Ruch na odcinku al. Piłsudskiego – Tuwima zostanie całkowicie zamknięty z wyjątkiem wjazdów docelowych. Linie autobusowe – dzienna 57 i nocna N3 – zostaną przekierowane na ul. Kilińskiego, którą poprowadzono już objazd rozkopanych od lata ubiegłego roku odcinków ul. Tuwima i Nawrot. Należy spodziewać się, że tę samą trasę wybierze także duża część kierowców, co może spowodować jeszcze większe trudności z przejazdem tą wąską ulicą dla ruchu indywidualnego oraz pasażerów komunikacji miejskiej. Najsprawniejszym sposobem poruszania się w tym rejonie miasta może w najbliższym czasie okazać się rower lub chodzenie pieszo.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5