Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Remont torowiska tramwajowego w centrum Zabrza tuż, tuż

Dalej Wstecz
Autor:

Redkacja

Data publikacji:
2019-02-11 13:36
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Tramwaje Śląskie

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Remont torowiska tramwajowego w centrum Zabrza tuż, tuż
fot. GSV
Spółka Tramwaje Śląskie podpisała umowę z konsorcjum firm KZN Rail i Spaw-Tor na modernizację torowiska wzdłuż ul. Powstańców Śląskich i ul. Religi w Zabrzu. Wykonawca ma czas na realizację zadania do połowy grudnia 2019 roku. To drugie zadanie z nowego projektu inwestycyjnego Tramwajów Śląskich realizowane na terenie Zabrza.

Pierwszym zadaniem inwestycyjnym w ramach projektu unijnego była modernizacja mostu nad potokiem Julka i dwutorowej linii tramwajowej w jego sąsiedztwie. Teraz prace prowadzone będą w ścisłym centrum miasta. W poniedziałek 11 lutego przedstawiciele spółki Tramwaje Śląskie oraz konsorcjum krakowskich spółek KZN Rail i Spaw-Tor podpisali umowę na przebudowę infrastruktury tramwajowej w Zabrzu, wzdłuż ul. Powstańców Śląskich i ul. Religi na odcinku od ul. Wolności do skrzyżowania z ul. Stalmacha wraz z odgałęzieniami.

To krótki, ale niezwykle istotny fragment zabrzańskiej sieci tramwajowej. Modernizacja obejmie ok. 1650 metrów toru pojedynczego wraz siecią trakcyjną, przebudowę sieci teletechnicznych, kanalizacji, sieci wodociągowej, sieci elektroenergetycznych, przebudowę oświetlenia ulicznego oraz przejazdów drogowo-torowych. Całość prac ma kosztować
ok. 23,5 mln zł netto.

– Przystępujemy do kolejnego etapu remontu torowisk tramwajowych w Zabrzu. Efektem będzie podniesienie jakości podróży oraz zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników dróg – mówi Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza. – Przypomnieć warto, że współtworząc spółkę Tramwaje Śląskie, przeprowadziliśmy już prace modernizujące torowiska m.in. przy ulicach 3 Maja, Bytomskiej, Brysza i Wolności. Wykonane zadania, współfinansowane z budżetu miasta Zabrze w znacznym stopniu wpłynęły na poprawę jakości funkcjonowania tego ekologicznego środka transportu – dodaje prezydent Zabrza.

– Podobnie, jak przy projekcie realizowanym w poprzedniej perspektywie finansowej Unii Europejskiej, tak i teraz będziemy mocno inwestować w infrastrukturę tramwajową na terenie Zabrza. Podpisana dziś umowa to początek ofensywy inwestycyjnej, za którą kryją się kolejne modernizacje długich odcinków torowisk wzdłuż ul. Wolności, ul. Bytomskiej i ul. Tarnopolskiej – wylicza Bolesław Knapik, prezes Tramwajów Śląskich.

– Nasza oferta tworzona była tak, by sprostać wymaganiom inwestora, sprawnie i terminowo wykonać całą inwestycję, a jednocześnie maksymalnie ograniczyć wynikające z niej utrudnienia. Dlatego też jestem przekonany, że za 10 miesięcy Tramwaje Śląskie, a przede wszystkim zabrzanie, odbiorą od nas torowisko o najwyższej jakości użytkowej i technicznej, które dzięki zastosowanym w nim innowacyjnym rozwiązaniom będzie z powodzeniem użytkowane przez wiele lat – mówi Grzegorz Leszczyński, prezes Zarządu spółki KZN Rail.

Prace wzdłuż ul. Powstańców Śląskich i ul. Religi będą mogły się rozpocząć w marcu. W miarę możliwości roboty budowlane prowadzone będą przy utrzymanym ruchu tramwajów po jednym torze, jednak pasażerowie muszą się liczyć z utrudnieniami. Zmiany w organizacji ruchu nie ominą również kierowców.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Citadisy Tramwajów Śląskich do modernizacji

Komunikacja

Citadisy Tramwajów Śląskich do modernizacji

Witold Urbanowicz 07 lutego 2019

Sosnowiec. Miasto chce płacić za taksówki, a nie za tramwaje

Komunikacja

Sosnowiec. Miasto chce płacić za taksówki, a nie za tramwaje

Jakub Dybalski 06 lutego 2019

Tramwaje Śląskie: Pracowity rok. Ponad 30 zadań inwestycyjnych

Przestrzeń

Tramwaje Śląskie: Pracowity rok. Ponad 30 zadań inwestycyjnych

Witold Urbanowicz 05 lutego 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5