Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Remont linii tramwajowej z Łodzi do Konstantynowa. Drugie podejście

Dalej Wstecz
Data publikacji:
03-12-2021
Ostatnia modyfikacja:
06-12-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Remont linii tramwajowej z Łodzi do Konstantynowa. Drugie podejście
mat. ZIM Łódź
Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi i Konstantynów Łódzki ponawiają przetarg na modernizację nieczynnej trasy tramwajowej , łączącej okolice pętli Zdrowie w Łodzi z placem Wolności w Konstantynowie. Postępowanie jest procedowane w trybie przyspieszonym, co oznacza, że oferty powinniśmy poznać jeszcze w tym roku.

Przedmiotem zamówienia jest niezmiennie modernizacja ok. 7 km trasy tramwajowej wzdłuż Konstantynowskiej w Łodzi i Łódzkiej oraz Jana Pawła II w Konstantynowie Łódzkim. Roboty obejmują odcinek od skrzyżowania z Krakowską w Łodzi do konstantynowskiego pl. Wolności. Zamówienie jest podzielone na dwie części – oddzielnie dla każdego miasta – i realizowane w formule projektuj i buduj. Zadaniem wykonawcy jest więc przygotowanie projektu budowlanego i wykonawczego, uzyskanie wszystkich pozwoleń i przystąpienie do prac. Więcej o zakresie pisaliśmy tutaj.

Przetarg jest prowadzony w przyspieszonej formule. Termin składania ofert mija 16 grudnia. O wyborze decydują cena (60%) oraz gwarancja jakości i rękojmia na wykonany przedmiot umowy (40%). Na realizację zamówienia przeznaczono 16 miesięcy.

To już drugi przetarg na to zadanie. W poprzednim przetargu wystartowały cztery firmy z ofertami od 70,336 mln zł do 102,651 mln zł brutto. W budżecie określonym na kwotę 76,074 mln zł zmieściło się konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane Kemy i MPK-Łódź. W listopadzie przetarg został unieważniony – jak informował niedawno Urząd Miasta Łodzi, wykonawca nie potwierdził gotowości do zawarcia umowy, choć jednocześnie Gazeta Wyborcza napisała, że niektóre składowe najkorzystniejszej cenowo oferty zostały uznane za „rażąco niskie”. Natomiast pozostałe oferty były za drogie.

Jednocześnie zwiększyła się dotacja na inwestycję. Wcześniej Stowarzyszenie Łódzki Obszar Metropolitalny przyznało Konstantynowowi środki unijne w wysokości 15 mln zł, a niedawno kwota ta została powiększona o 2 mln zł.

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Najnowsze wiadomości:

Kongresy
Konferencje
Seminaria
OFERTY PRACY
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5