Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Remont dworca w Szczytnie. PKP SA muszą dołożyć 6 mln zł

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-05-07 15:33
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Remont dworca w Szczytnie. PKP SA muszą dołożyć 6 mln zł
mat. PKP SA
PKP SA otworzyły oferty na kompleksową przebudowę dworca kolejowego w Szczytnie. Zamówieniem są zainteresowane trzy podmioty. Aby jednak rozstrzygnąć postępowanie, PKP SA muszą dołożyć ok. 6 mln zł.

Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa przebudowa dworca kolejowego oraz placu przydworcowego w Szczytnie. Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia został zrealizowany w terminie do 54 tygodni od dnia przekazania terenu budowy.

To już kolejny remont dworca w Szczytnie. – Wcześniejszy remont dworca miał charakter estetyzacji, w ramach której odnowiona została elewacja oraz wymieniono część okien. W czasie modernizacji, która będzie współfinansowana ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia, wyremontowane zostaną poczekalnia i inne pomieszczenia, wymienione zostaną instalacje i pokrycie dachu oraz przeprowadzone będą inne prace, których nie wykonano podczas wcześniejszego remontu. Modernizacja jest zatem kontynuacją wcześniejszego remontu, ale w szerszym zakresie – informuje Michał Stilger, rzecznik prasowy PKP SA.

Projekt zakłada kompleksową przebudowę obiektu dworcowego, budynku WC oraz estetyzację wieży ciśnień. Dodatkowo planuje się wyburzenie rampy oraz wykonanie nowego układu funkcjonalno-użytkowego zagospodarowania terenu. Pojawią się miejsca postojowe oraz stojaki na rowery.

Ze względu na wartości architektoniczno-historyczne budynku przewidziana jest ograniczona ingerencja w strukturę zewnętrzną obiektu. Polegać ona będzie na renowacji oraz odtworzeniu pierwotnego wyglądu dworca, zwłaszcza dachu. Zakres prac obejmuje zlikwidowanie barier dla osób niepełnosprawnych, zmianę układu oraz funkcji pomieszczeń, zapewnienie nowej poczekalni, holu kasowego, lokali komercyjnych, pomieszczeń gospodarczych i technicznych, wykonanie nowej identyfikacji wizualnej, systemu monitoringu. Na parterze przewidziano pięć lokali komercyjnych, w tym kasy oraz pomieszczenie dla drużyn konduktorskich. Na pierwszym piętrze przewidziano hostel z pokojami sypialnymi. Przed budynkiem pojawią się parking oraz stojaki na rowery. 

Dzisiaj minął termin składania ofert. Wystartowały trzy firmy, oferując wykonanie prac za podobną cenę. Wszystkie jednak o ok. 60% przekraczają zaplanowany budżet. Najtańszą ofertę złożył Zakład Usług Inwestycyjnych Inwest – Serwis z Olsztyna, który zaproponował 16,3 mln zł brutto. Konsorcjum firm MERX z Białegostoku i T4B z Warszawy proponuje 16,4 mln zł brutto, natomiast SKB z Warszawy 16,5 mln zł brutto. Budżet zamawiającego to niespełna 11 mln zł brutto.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Lublin. Projekt dworca połączeniem dwóch pomysłów

Przestrzeń

Lublin. Projekt dworca połączeniem dwóch pomysłów

jd/inf. pras. 20 kwietnia 2018

W Bielsku Podlaskim stanie nowy dworzec. Rusza przetarg

Przestrzeń

W Bielsku Podlaskim stanie nowy dworzec. Rusza przetarg

Witold Urbanowicz 10 kwietnia 2018

Rusza przetarg na budowę dworca w Nidzicy

Przestrzeń

Rusza przetarg na budowę dworca w Nidzicy

Witold Urbanowicz 09 kwietnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5