Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Raport o polityce parkingowej w polskich miastach – już 12 października

Dalej Wstecz
Autor:

TOR Konferencje

Data publikacji:
2017-10-09 14:33
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
TOR Konferencje

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Raport o polityce parkingowej w polskich miastach – już 12 października
Fot. pexels.com
W dniach 12-13 października odbędzie się tegoroczny Kongres Transportu Publicznego. Poza wystąpieniami, dyskusjami i debatami, jednym z punktów programu wydarzenia będzie prezentacja raportu dotyczącego polityki parkingowej w polskich miastach i jej powiązania z transportem zbiorowym.

Raport został przygotowany przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR i Polską Organizację Branży Parkingowej. Dokument opisuje problemy współczesnych ośrodków miejskich, pokazuje rolę przestrzeni parkingowych w systemach transportowych największych ośrodków miejskich w naszym kraju, prezentuje cechy dobrej polityki parkingowej. Jego przedmiotem jest także kwestia prac ministerialnych nad zmianami prawnymi „uwalniającymi” poziom opłat za parkowanie w miastach, co umożliwić ma samorządom swobodne kształtowanie polityki dotyczącej tej sfery. W raporcie znajdują się także informacje na temat tego, w jaki sposób w tę tematykę wpisują się zagadnienia związane ze współdzieleniem przejazdów, czy informatyzacją przestrzeni miejskiej.

Tematyka parkingowa zostanie szeroko poruszona podczas sesji kongresowej zatytułowanej „Parkingi 2017”. W jej trakcie uczestnicy będą dyskutować na temat możliwości optymalnego wpisania miejsc parkingowych w przestrzeni publicznej, czy organizacji Stref Płatnego Parkowania.

Kongres Transportu Publicznego co roku gromadzi kilkaset osób z szeroko pojmowanej branży transportu zbiorowego w miastach, aglomeracjach i regionach. W 2017 r. Dyskusje, wystąpienia i prelekcje będą miały miejsce w dniach 12-13 października w Warszawie. Podczas pierwszego dnia, w trakcie debat plenarnych przedstawiciele samorządów, instytucji centralnych, organizacji oraz firm prywatnych rozmawiać będą na temat transportu publicznego w programie wsparcia i rozwoju średnich miast, a także o zmianie sposobu myślenia o mobilności miejskiej. Podjęte zostaną także tematy ekomobilności, technologii dla miast, czy – wspomnianych już – parkingów. Drugi dzień Kongresu to sesja plenarna poświęcona związkom polityki przestrzennej i mobilności. Ponadto dyskusje toczyć się będą wokół podejścia do pasażera, a także organizacji transportu.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Kraków. Wojna o 3 tys. miejsc parkingowych

Przestrzeń

Kraków. Wojna o 3 tys. miejsc parkingowych

Jakub Dybalski 21 września 2017

Wrocław buduje sieć parkingów Park&Ride

Komunikacja

Wrocław buduje sieć parkingów Park&Ride

jd/inf. pras. 04 sierpnia 2017

Mexico City zlikwidowało minima parkingowe

Przestrzeń

Mexico City zlikwidowało minima parkingowe

Jakub Dybalski 01 sierpnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5